PILNE: Nowa naklejka na szybę już coraz bliżej. Kogo będzie obowiązywać? Dowiedz się, by uniknąć mandatu!

PILNE: Nowa naklejka na szybę już coraz bliżej. Kogo będzie obowiązywać? Dowiedz się, by uniknąć mandatu!

naklejka_rej

Podaj dalej

W ostatnich dniach Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaprezentował oficjalnie projekt nowej naklejki na szybę, która będzie obowiązkowa dla niektórych kierowców. Dla jakich konkretnie? Tego dowiecie się z naszego artykułu!

PILNE: Nowe naklejki na szybę zostały zaprojektowane. Kto będzie musiał z nich korzystać i w jaki sposób?

strefa czystego transportu mandat

Nowa naklejka będzie oznaczała pojazdy uprawnione do wjazdu do strefy czystego transportu. Nowy wzór naklejki uwzględnił rok produkcji pojazdu, rodzaj paliwa, a także numer rejestracyjny oraz nazwę gminy, po jakiej auto będzie się poruszało. Tym samym auta, które zostaną uznane za dopuszczone do wjazdu do różnych gmin w Polsce, będą korzystały ze specjalnej naklejki.

Warto dodać, że z nowej naklejki nie będą musiały korzystać osoby niepełnosprawne, które są totalnie zwolnione od zakazu wjazdu na mocy ustawy o wprowadzeniu stref czystego transportu. Kierowcy, którzy otrzymają naklejki, będą musieli umieścić ją w lewym dolnym rogu przedniej szyby swojego samochodu. Dokładny sposób wydawania poszczególnych naklejek zostanie w odpowiednim czasie określony przez radę gminy, która uchwali strefę na swoim terenie.

Póki co żadna strefa czystego transportu jeszcze nie powstała, ale kto wie, kiedy się to wydarzy…

Strefa czystego transportu w Krakowie
fot. krakow.pl

Pamiętajcie, że od jakiegoś czasu aktualna ustawa o elektromobilności umożliwia gminom stworzenie stref czystego transportu na swoim terenie. Co prawda jak na razie jeszcze żadna strefa tego typu nie powstała, ale trzeba mieć na uwadze, że wkrótce może się to zmienić. Miejcie to zatem na uwadze, by potem nie narzekać na „niesłuszny mandat”.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News