PILNE: Nowa benzyna dostępna w Polsce! Kierowcy tworzą kolejki na stacjach paliw! Ta cena to kosmos! [RAPORT]

PILNE: Nowa benzyna dostępna w Polsce! Kierowcy tworzą kolejki na stacjach paliw! Ta cena to kosmos! [RAPORT]

Paliwo tanieje i drożeje

Podaj dalej

Kierowcy w całym kraju zawsze szukają okazji na paliwo, bowiem ceny benzyny, diesla i LPG nas nie rozpieszczają od dłuższego czasu. Na szczęście niedawno w Polsce pojawiła się zupełnie nowa benzyna, która może zrewolucjonizować rynek paliwowy w Polsce. Czy tak się stanie? Co to za benzyna? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie oczywiście w naszym artykule!

Nowa benzyna dostępna w Polsce! Kierowcy będą tłumnie ją tankować?

Od poniedziałku tak będziemy tankować paliwo
fot. freepik.com – Rawf8.com

W województwie świętokrzyskim, a dokładnie w Klemencicach powstała pierwsza stacja MOL w naszym kraju. Docelowo w najbliższym czasie na terenie całego naszego kraju ma pojawić się nawet 410 takich stacji, bowiem koncern z Węgier wprowadza na nasz rynek nowe paliwo EVO, w tym 100-oktanową benzynę. Jakie są ceny na pierwszej tego typu stacji paliw w naszym kraju?

Pierwsza stacja paliw koncernu MOL powstała w Polsce 3 lutego w Klemencicach w województwie świętokrzyskim przy drodze szybkiego ruchu S&, która prowadzi z Rabki-Zdrój do Gdańska. „Jest to pierwsza z ponad 410 stacji, które już niebawem przyjmą branding i standardy MOL. Bardzo się cieszę, że już od pierwszego dnia obecności naszej marki w Polsce – powiedział prezes MOL Polska Richard Austen, cytowany przez serwis Business Insider.

Nowa benzyna w Polsce. Te ceny jednak to jakiś prawdziwy kosmos!

Paliwo od marca tanieje
fot. freepik.com – dusanpetkovic

Ceny paliw na tej stacji są jednak bardzo wysokie. Za litr paliwa Pb95 trzeba zapłacić niemal 7 złotych, a również cena diesla jest o wiele wyższa niż na innych stacjach paliw w naszym kraju. Nowe paliwo EVO z kolei jest wyceniane na 8 złotych za litr, co jest stawką bardzo wysoką dla polskich kierowców i raczej mało zachęcającą do tego, by korzystać z tej benzyny. Co sądzicie o tych stawkach? Będziecie chcieli spróbować nowej benzyny? Dajcie nam znać w komentarzach!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News