PILNE: Nie złożyłeś tego dokumentu 1 stycznia? Zapłacisz ogromną karę, lepiej sprawdź pocztę!

PILNE: Nie złożyłeś tego dokumentu 1 stycznia? Zapłacisz ogromną karę, lepiej sprawdź pocztę!

PILNE: Nie złożyłeś tego dokumentu 1 stycznia? Zapłacisz ogromną karę, lepiej sprawdź pocztę!

Podaj dalej

W dzisiejszych czasach wielu kierowców często zapomina o niektórych obowiązkach, które do nich należą. A to może mieć później opłakane skutki, w postaci chociażby wysokich kar finansowych. Wielu Polaków musi pamiętać bowiem, że od 1 stycznia mają określone obowiązki. Jeśli ich nie spełnicie, otrzymacie wysoką karę. O czym dokładnie mowa? Odpowiedź na to pytanie poznacie oczywiście w naszym artykule.

Nie złożyłeś tego dokumentu? Zapłacisz ogromną karę!

policja mandat dron prędkość przejście dla pieszych skrzyżowanie
Pixabay

Informowaliśmy was pod koniec ubiegłego miesiąca, że od 1 stycznia za niedopatrzenie w Urzędzie Skarbowym będziecie musieli zapłacić karę w wysokości nawet 69 800 złotych. Mowa tutaj o fakcie, kiedy to do Urzędu Skarbowego złożycie jeden z dokumentów po ustalonym terminie. Okazuje się, że niektórzy już o tym zapominają, a to wiąże się z tym, że jesteście zagrożeni otrzymaniem wysokiej kary finansowej, której raczej każdy z was wolałby uniknąć.

Mowa tutaj o zakupie samochodu. W takim przypadku musicie bowiem dostarczyć deklarację PCC-3, jeśli jesteście jedną ze stron umowy cywilnoprawnej. Mowa tutaj chociażby o umowie kupna-sprzedaży samochodu. Od 1 stycznia macie jedynie czternaście dni na złożenie deklaracji PCC-3 w stosownym Urzędzie Skarbowym. Jeśli zatem dokonaliście zakupu na początku roku, macie coraz mniej czasu na to, by wypełnić swój obowiązek. A kara jest naprawdę surowa.

Kierowcy, którzy o tym zapomną, zapłacą wręcz gigantyczną karę!

pieniadze doplaty freepik
Freepik

Kara minimalna w przypadku opieszałości wynosi minimum dziesięć procent od minimalnej płacy, która zresztą wraz z nowym rokiem i tak poszła do góry. Maksymalna kara to 68 900 złotych brutto, czyli dwudziestokrotność minimalnego wynagrodzenia. Warto zatem pilnować terminów, by później nie narazić się na gigantyczne kary, które mogą zrujnować wasz budżet w tych i tak niełatwych czasach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News