PILNE: Nie masz miejsca na pięczątkę w dowodzie rejestracyjnym? Musisz wymienić dokument?!

PILNE: Nie masz miejsca na pięczątkę w dowodzie rejestracyjnym? Musisz wymienić dokument?!

dowod rejestracyjny

Podaj dalej

W ostatnim czasie w naszym kraju mieliśmy do czynienia z wieloma zmianami przepisów, przez co niektórzy kierowcy mogą mieć trudny orzech do zgryzienia. Chodzi rzecz jasna o dowody rejestracyjne – czy w przypadku, gdy kolejna pieczęć z przeglądu nam się w nim nie zmieści, konieczna będzie zmiana dokumentu? Odpowiedź na to pytanie poznacie w naszym artykule!

Nie masz miejsca w swoim dowodzie rejestracyjnym na nowe pieczątki? Musisz wymienić dokument?

Nowe dowody rejestracyjne w naszym kraju pojawiły się w ubiegłym miesiącu. Czy w takim razie osoby, które w swoich starych dokumentach muszą dokonać czym prędzej wymiany dokumentu? Odpowiedź na to pytanie jest prostsza niż mogłoby się wydawać – wszystko zależy od preferencji kierowcy. Jeśli chce to może to zrobić, natomiast jeśli nie odczuwa takiej potrzeby, może zachować swój stary dowód rejestracyjny.

Wielu z nas o tym zapomina, ale zgodnie z przepisem, który wszedł w życie w grudniu 2020 roku kierowcy nie mają obowiązku wymiany dowodu rejestracyjnego w przypadku braku w nim miejsca na kolejny wpis z badania technicznego. Jeśli jednak nie wymienimy dokumentu, musimy pamiętać o tym, aby mieć przy sobie zaświadczenie z przeglądu. W przeciwnym razie grozi nam za to mandat karny oraz nie będziemy mogli sprzedać samochodu – kupujący może mieć problemy w czasie rejestracji swojego auta, jeśli nie otrzyma od nas takiego papierka.

Wymiana dowodu rejestracyjnego nie jest obowiązkowa. Tylko w jednym przypadku zachodzi taka potrzeba

dowod rejestracyjny prawo jazdy

Jak sami zatem widzicie wymiana dowodu rejestracyjnego na nowy nie jest obowiązkowa. Trzeba to zrobić tylko w przypadku, gdy kupimy samochód osobowy, który był już zarejestrowany w przeszłości w naszym kraju. W przeciwnym razie możemy sobie oszczędzić zachodu w tej sprawie o czym warto pamiętać.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News