PILNE: Naklejki rejestracyjne za kilka dni odejdą do lamusa! Kiedy musimy je zdrapać z szyb?

PILNE: Naklejki rejestracyjne za kilka dni odejdą do lamusa! Kiedy musimy je zdrapać z szyb?

polska nalepka rejestracyjna na szybie

Podaj dalej

Nieuchronnie zbliża się termin, w którym wszyscy polscy kierowcy będą musieli pozbyć się z szyb swoich samochodów naklejek rejestracyjnych. Kiedy to nastąpi? O czym musimy pamiętać? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie oczywiście w naszym artykule.

Naklejki rejestracyjne już niedługo odejdą do lamusa. Kiedy dokładnie się to stanie?

polska nalepka rejestracyjna na szybie

Wielu kierowców nie może już się doczekać terminu, w którym nie będzie musiało korzystać z naklejek rejestracyjnych. To nastąpi już całkiem niedługo, bowiem mówimy tutaj o dacie 4 września 2022 roku, kiedy to zniknie ten obowiązek z powodu rozszerzenia pakietu deregulacyjnego. Z pewnością wielu kierowców odetchnie wtedy z ulgą, ponieważ dla wielu z was naklejki rejestracyjne były prawdziwym utrapieniem.

No dobrze, wiemy już od kiedy nie trzeba będzie mieć na szybie naklejek rejestracyjnych. Jak jednak usunąć łatwo naklejkę z szyby? Jest na to kilka sposobów. Jednym z nich jest podgrzanie powierzchni szyby suszarką. Pamiętajcie jednak, aby nie robić tego zbyt mocno, ponieważ zbyt wysokie naprężenie temperaturowe może w konsekwencji doprowadzić do pęknięcia szyby! Po rozgrzaniu naklejki nie powinniście mieć problemu z jej usunięciem – wystarczy tylko skorzystać z żyletki i gotowe. Pozostałości kleju możecie z kolei usunąć bardzo łatwo – wystarczy wam szmatka nasączona benzyną i gotowe!

Wielu kierowców czeka już na ten dzień. Kiedy nie trzeba będzie korzystać z naklejek rejestracyjnych?

dwie naklejki na szybie

Od 4 września każdy z was nie będzie musiał już mieć na szybie naklejki rejestracyjnej. Oczywiście, jeśli ktoś z was zadecyduje inaczej i będzie chciał ją posiadać – droga wolna. Inni natomiast będą mogli się jej pozbyć, korzystając chociażby z naszego pomysłu na to jak to zrobić, który zamieściliśmy wam powyżej. Powodzenia!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News