PILNE: Najtańsza benzyna i LPG w Polsce! Te ceny to prawdziwy raj dla polskich kierowców! [LISTA STACJI]

PILNE: Najtańsza benzyna i LPG w Polsce! Te ceny to prawdziwy raj dla polskich kierowców! [LISTA STACJI]

paliwo stacja paliw

Podaj dalej

Ceny na stacjach benzynowych w drugiej połowie lutego bieżącego roku przyniosły kolejne podwyżki i mowa tutaj zarówno o cenach, jakie przychodzi nam płacić za benzynę, diesel i LPG. Na stacjach w całym kraju, w zależności od danego regionu, ceny te nieco się od siebie różnią. Gdzie znajdziecie najtańszą benzynę, diesel i LPG? Tego dowiecie się z naszego artykułu!

PILNE: Ceny benzyny, diesla i LPG są najniższe właśnie na tych stacjach!

paliwo diesel benzyna ceny
fot. pixabay

W ciągu ostatniego tygodnia benzyna i diesel nieco podrożały, bowiem odnotowano tutaj zwyżkę cen o około 5 groszy. Litr benzyny i diesla kosztuje aktualnie średnio na terenie całego kraju 5,31 i 5,36 złotego. W dalszym ciągu jest niska cena autogazu, który w całym kraju średnio kosztuje 2,69 zł, co jest wynikiem identycznym do wyniku z sierpnia ubiegłego roku, więc mowa tutaj zdecydowanie o pozytywnych informacjach dla kierowców samochodów z instalacją LPG.

Gdzie w naszym kraju znajdziecie aktualnie najtańszą benzynę? Wiele wskazuje na to, że benzyna jest aktualnie najtańsza w województwie świętokrzyskim, gdzie za litr tego paliwa trzeba zapłacić około 5,29 złotego. Diesel najtańszy jest z kolei w Wielkopolsce, gdzie średnio za litr tego paliwa płaci się 5,33 zł. Najtańsze LPG jest na Podkarpaciu i Opolszczyźnie, gdzie cena autogazu zbliża się do 2,50 zł za litr. Aktualnie tam za litr LPG płaci się bowiem 2,60 złotego.

Gdzie benzyna, diesel i LPG są aktualnie najdroższe? Ceny tam to prawdziwy kosmos!

paliwo ceny paliw ropa naftowa dolar złoty
fot. pixabay

Przejdźmy teraz do przeciwległego bieguna tabeli. Jeśli chodzi o najdroższe ceny paliwa, to te znajdziemy w Małopolsce, gdzie litr benzyny średnio oferowany jest na każdej stacji po 5,35 zł. Diesel najdrożej wychodzi w województwie podlaskim, ponieważ tam za litr oleju napędowego trzeba dać 5,41 zł. Autogaz zdecydowanie najdroższy jest z kolei na Lubelszczyźnie, gdzie litr LPG warty jest 2,81 zł.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News