PILNE! Na zmiany w przepisach jeszcze poczekacie! Szykuje się prawdziwy przełom!

PILNE! Na zmiany w przepisach jeszcze poczekacie! Szykuje się prawdziwy przełom!

kara finansowa pijany kierowca zmiana w przepisach (4)

Podaj dalej

Kierowcy zawodowi już niedługo mogą spodziewać się sporych zmian. Przygotowywana jest bowiem ustawa o transporcie drogowym, która ma uregulować zasady uzyskiwania przez takich kierowców uprawnień. Ustawa została odesłana jednak do komisji infrastruktury, ponieważ Senat postanowił zgłosić do niej poprawki. Dlatego też wprowadzenie zmian w życie zostanie nieco opóźnione w czasie.

Zmiany w przepisach jeszcze chwilowo odłożone w czasie. Mają wejść kolejne poprawki

błąd pijany kierowca konfiskata samochodu rodzina (2)

Artur Dunin z Koalicji Obywatelskiej podtrzymał propozycję skrócenia doświadczenia zawodowego dla kandydatów na instruktorów kierowców zawodowych z 10 na 5 lat. Dunin zaznaczył jednak wyraźnie, iż tacy kierowcy powinni mieć na swoim koncie doświadczenie w transporcie międzynarodowym. W poprzedniej wersji projektu takiego zapisu nie było. Resort jest skłonny do poparcia zmodyfikowanej poprawki. Najpierw jednak musi to wszystko poprzedzić odpowiednia analiza.

Dlatego też trzeba będzie trochę poczekać, aż nowe przepisy zostaną wprowadzone w życie i zaczną funkcjonować. Przypomnijmy, że nowelizacja w głównej mierze chce zająć się regulacją uzyskiwania uprawnień przez kierowców zawodowych. Mowa tutaj o szkoleniach i egzaminach, odbywanych po uzyskaniu prawa jazdy. Dzięki ustawie zostanie też wprowadzona odpowiednia cyfryzacja, jeśli chodzi o kierowców zawodowych. Dzięki temu nie będą konieczne papierowe orzeczenia lekarskie oraz psychologiczne. Wszystko ma odbywać się elektronicznie.

Duże zmiany dla kierowców zawodowych coraz bliżej. Już niedługo będziecie musieli przyzwyczaić się do nowej rzeczywistości

Kierowca
Fot pixabay.com

Dzięki ustawie będzie też możliwość cofnięcia świadectwa kwalifikacji zawodowej. Ponadto testy kwalifikacyjne na kierowców zawodowych po wprowadzeniu ustawy będą przeniesione do wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego. Lista zmian jest naprawdę spora i wiele wskazuje na to, że już niedługo wszystkie nowe uchwały wejdą w życie. Jeszcze ostatnie poprawki i trzeba będzie zacząć przyzwyczajać się do nowych ustaleń.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News