PILNE: Na tych stacjach paliw benzyna jest zaskakująco tania! Kierowcy tłumnie się tam zjeżdżają!

PILNE: Na tych stacjach paliw benzyna jest zaskakująco tania! Kierowcy tłumnie się tam zjeżdżają!

benzyna diesel ceny paliwo

Podaj dalej

Ceny paliw od początku września są nieco niższe, ku uciesze kierowców, których kieszenie mogą nieco odczuć ulgę. Jak na razie najwyższy spadek cen zauważyliśmy przy benzynie Pb95, ale wiele wskazuje na to, że to dopiero początek obniżek. Jak sytuacja ma wyglądać w kolejnych tygodniach i gdzie najtaniej zatankujecie paliwo? Tego dowiecie się z naszego artykułu!

Na tych stacjach benzynowych ceny paliw są najtańsze w Polsce!

jazda na rezerwie rezerwa paliwo brak paliwa diesel benzyna
fot. freepik.com – ali_production

Aktualnie najtańsze ceny paliw są w województwie łódzkim, gdzie stawki jakie płacimy za diesel, olej napędowy oraz LGP są najniższe w całym kraju. Benzyna Pb95 w tym regionie kosztuje po około 6,50 zł za litr, natomiast diesel kosztuje 7,59 zł/litr, a LPG 2,98 zł za litr, co jest najniższą kwotą w Polsce na ten moment.

Przenieśmy się teraz na przeciwległy biegun, czyli regiony, w których paliwo kosztuje najdrożej w całym kraju. Benzyna Pb95 najwięcej kosztuje w województwie zachodniopomorskim, gdzie za jej każdy litr trzeba zapłacić 6,60 złotego. Najdroższy olej napędowy jest na Podlasiu – 7,71 zł za litr, natomiast LPG najwięcej kosztuje na Dolnym Śląsku – 3,36 zł za litr.

Jakie prognozy dla kierowców mają eksperci?

jazda na rezerwie rezerwa paliwo brak paliwa diesel benzyna
fot. freepik

– W najbliższych tygodniach wydaje się, że ten trend spadkowy może nie będzie już taki szybki, ale jest nadzieja, że ceny na niższych poziomach się ustabilizują, bo cały czas nie widzimy, by ropa mocno drożała. Przez cały tydzień cena ropy utrzymuje się poniżej 100 dol. za baryłkę, a dawno z taką sytuacją już nie mieliśmy do czynienia. Wydaje się, że najbliższe tygodnie to będzie kontynuacja spadków. Na stacjach już pojawiają się ceny w granicach 6,50 zł za benzynę. Jeszcze kilka, kilkanaście groszy spadku jest w kolejnych dniach możliwe” – tłumaczy Grzegorz Maziak, cytowany przez serwis Super Express.

Co sądzicie o aktualnych cenach paliw na stacjach benzynowych? Jesteście zadowoleni z tego, ile musicie płacić za benzynę, diesel i LPG? Dajcie znać w komentarzach!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News