PILNE: Na tych stacjach paliw absolutnie nie tankuj! Najwyższe ceny paliw w całym kraju [LISTA STACJI]

PILNE: Na tych stacjach paliw absolutnie nie tankuj! Najwyższe ceny paliw w całym kraju [LISTA STACJI]

stacja-benzynowa-paliwo

Podaj dalej

Aktualne ceny paliw doprowadzają kierowców do prawdziwej rozpaczy. Jak to jednak w takich sytuacjach bywa – są regiony w Polsce, gdzie paliwo jest nieco tańsze, a są też miejsca, gdzie za benzynę, diesel i LPG zapłacimy znacznie więcej. Jakie regiony w kraju najlepiej unikać, jeśli chodzi o tankowanie paliwa? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

Na tych stacjach benzynowych nie tankuj diesla, benzyny i LPG! To najwyższe ceny paliw w Polsce

Do 30 maja można zdobyć tańsze paliwo na wakacje
fot. freepik.com – shyachlo

Z najnowszych informacji przedstawionych przez analityków serwisu e-petrol.pl jednoznacznie wynika, że aktualnie najtańsza benzyna Pb95 jet w województwie łódzkim, pomorskim oraz śląskim, gdzie za litr tego paliwa płacimy średnio około 7,31 zł. Za diesla najmniej płaci się z kolei w Łodzi oraz w województwie opolskim i świętokrzyskim, gdzie litr oleju napędowego wyceniany jest na 7,06 zł.

Najtańsze LPG znajdziecie z kolei na Lubelszczyźnie, gdzie litr autogazu kosztuje 3,51 zł, co jest naprawdę całkiem atrakcyjną ceną, zważywszy na aktualną sytuację na rynku. Jak wygląda sytuacja jednak, jeśli chodzi o najwyższe ceny paliw? Najwyższe ceny paliw są na Podlasiu oraz w województwie zachodniopomorskim, gdzie benzyna Pb95 kosztuje 7,37 zł za litr.

Sytuacja na rynku paliwowym jest bardzo trudna. Benzyna, diesel i LPG cały czas idą do góry

diesel benzyna ceny paliw paliwo ropa
fot. freepik

Najdroższy diesel znajdziecie w Małopolsce, gdzie kierowcy tego typu samochodów za swoje paliwo płacą średnio 7,19 zł za litr. Autogaz najdroższy jest w województwie zachodniopomorskim i na Dolnym Śląsku, gdzie za litr LPG płacimy aż 3,70 zł! To różnica aż 20 groszy w porównaniu z najtańszą Lubelszczyzną. Jak sami zatem widzicie – w zależności od regionu ceny poszczególnych paliw mocno się różnią.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News