PILNE: Na tych stacjach benzynowych zatankujesz tanio benzynę, diesel i LPG! Musisz się pospieszyć! [LISTA STACJI]

PILNE: Na tych stacjach benzynowych zatankujesz tanio benzynę, diesel i LPG! Musisz się pospieszyć! [LISTA STACJI]

diesel benzyna gaz dopłaty do tankowania paliwo ceny (3)

Podaj dalej

Początek listopada przyniósł nam kolejne podwyżki na stacjach benzynowych. Nadal jest drogo i nadal na próżno szukać optymistycznych wieści na przyszłość. Niestety, trzeba już się z tym pogodzić i jakoś przyzwyczaić się do takiej rzeczywistości. W jakich rejonach Polski paliwo jest najtańsze i na których stacjach benzynowych możecie szukać jakichś promocji, jeśli chodzi o benzynę, diesel i LPG?

Najtańsze paliwo jest w Wielkopolsce. Możecie tam zaoszczędzić kilka groszy przy tankowaniu benzyny, diesla i LPG

Kierowcy odkryli sposób na tanie paliwo

Z rankingu przeprowadzonego przez analityków serwisu e-petrol.pl jednoznacznie wynika, iż średnia cena benzyny Pb98 wzrosłą o 7 groszy. O 4 groszy w porównaniu do ubiegłego tygodnia wzrosła cena benzyny Pb95, natomiast o dwa grosze podrożały diesel i autogaz. W związku z tym średnia ogólnopolska cena benzyny Pb98 wynosi 6,25 zł za litr, benzyny Pb95 5,98 zł za litr, a diesla 5,99 zł za litr. Autogaz aktualnie średnio kosztuje w całym kraju 3,21 zł za litr.

Najniższe ceny paliw aktualnie są w województwie wielkopolskim. Tam za benzynę płaci się średnio 5,95 zł za litr. Diesel kosztuje 5,98 zł, a autogaz 3,17 zł. Można powiedzieć, że w tych trudnych czasach można zaoszczędzić tam kilka groszy, choć oczywiście jest to raczej marne pocieszenie dla nas wszystkich. Najwięcej za tankowanie benzyny płaci się aktualnie w województwie opolskim i mazowieckim. Tam średnia cena Pb98 to aż 6,30 zł. W Małopolsce najdroższa jest benzyna Pb95 i diesel – ich ceny to 6,02 zł za litr.

Ceny nas nie rozpieszczają – pozostaje trzymać kciuki za projekt posłów Konfederacji…

dystrybutor paliwa
adobeiStock

Najdroższy autogaz dostępny jest z kolei w województwie lubelskim, gdzie za litr LPG trzeba zapłacić aż 3,27 zł. Jak sami zatem widzicie różowo nie jest i póki co nie ma żadnych symptomów, które mogłyby świadczyć o tym, że będzie nieco lepiej. Może projekt „Tanie paliwo” posłów Konfederacji coś zmieni, bo póki co nie widać na horyzoncie żadnych innych opcji na poprawę bieżącego stanu rzeczy, jeśli chodzi o ceny paliwa. A wy jak myślicie – to ma prawo się udać, czy raczej jesteśmy póki co skazani na ceny z kosmosu, jeśli chodzi o paliwo? Dajcie nam znać w komentarzach, wasza opinia jest dla nas bardzo ważna!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News