PILNE: Na tych stacjach benzynowych paliwo jest rekordowo tanie! Kierowcy szturmują te stacje! [LISTA]

PILNE: Na tych stacjach benzynowych paliwo jest rekordowo tanie! Kierowcy szturmują te stacje! [LISTA]

paliwo diesel benzyna

Podaj dalej

Ceny paliw od dłuższego czasu są na wysokim pułapie, mimo różnych promocji ze strony rozmaitych stacji benzynowych. To sprawia, że kierowcy dwa razy się zawsze zastanawiają przed wyborem konkretnej stacji paliw, na której zatankują swoje paliwo. Na których stacjach aktualnie benzyna, diesel i LPG są najtańsze? Odpowiedź na to pytanie poznacie w naszym artykule!

Na tych stacjach paliw benzyna i diesel są najtańsze w kraju! Kierowcy chętnie tam przyjeżdżają [LISTA]

diesel benzyna paliwo ceny paliw
Freepik

Informowaliśmy was wczoraj, że w porównaniu do ubiegłego tygodnia ceny benzyny Pb95 spadły o 10 groszy za litr. Dzięki temu kierowcy aktualnie za litr tego paliwa płacą średnio 7,82 zł. Nie jest to szczególnie optymistyczna informacja, ale zawsze coś. – Niewykluczone, że obniżki cen tego paliwa są związane z obowiązującą od kilku dni promocją na stacjach Orlenu, która mogła zachęcić również innych operatorów rynku do wprowadzenia korekt do cenników. Istotnym czynnikiem mogą być również obserwowane ostatnio spadki cen benzyny w sprzedaży hurtowej – tłumaczą analitycy.

Gdzie aktualnie ceny paliw są najniższe? Z raportu przygotowanego przez ekspertów jednoznacznie wynika, że aktualnie najniższe ceny paliw są w województwach łódzkim i świętokrzyskim. W łódzkim najtaniej można kupić benzynę i diesel – litr tych paliw jest tam wyceniany średnio (odpowiednio) po 7,77 i 7,85 złotego. W świętokrzyskim najtaniej zatankujecie z kolei autogaz, który wyceniany jest tam na 3,38 złotego za litr tego paliwa.

Paliwo cały czas jest niebotycznie drogie. Dużo zależy jednak też od regionu w kraju

paliwo diesel benzyna
fot. freepik.com – RobertBodnarT

Na przeciwległym biegunie rankingu znajduje się województwo podkarpackie. Tam kierowcy za litr benzyny i diesla płacą odpowiednio 7,89 i 7,92 złotego. Na Dolnym Śląsku najdroższe z kolei jest LPG, za które kierowcy muszą tam płacić aż 3,64 zł za litr, co jest już grubą przesadą…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News