PILNE: Na tych stacjach benzynowych benzyna i diesel są najdroższe w całym kraju! [LISTA STACJI]

Podwyżki cen, jakie musimy płacić za paliwo nie mają końca. Każdego tygodnia eksperci bombardują nas informacjami o kolejnych zwyżkach cen. Jak poszczególne ceny za benzynę, diesel i LPG wyglądają, jeśli weźmiemy pod uwagę cały kraj? Gdzie jest najdrożej, a gdzie jest najtaniej? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

zużycie paliwa i emisje- ograniczą ilość prywatnych samochodów
Podaj dalej

Na tych stacjach benzynowych diesel i benzyna są najdroższe. Zobacz, gdzie nie warto tankować

diesel paliwo letnie zimowe
fot. pixabay

Jedynym regionem w Polsce, gdzie średnia cena benzyny nie przekroczyła poziomu sześciu złotych jest Wielkopolska, gdzie za litr paliwa zapłacimy 5,98 zł. W wyżej wspomnianym województwie najtaniej wypada także diesel, za który zapłacicie tam równe sześć złotych. Litr LPG najtańszy jest także na Wielkopolsce oraz na Podlasiu – gdzie kosztuje po 3,28 złotych.

Najdroższe paliwo jest w województwie mazowieckim oraz w Małopolsce. Litr paliwa kosztuje tam odpowiednio 6,04 zł i 6,05 zł. LPG najdroższe jest z kolei na Lubelszczyźnie i w województwie świętokrzyskim. W tych rejonach Polski średnia cena autogazu wynosi aż 3,38 złotych. A warto pamiętać, że w nadchodzącym czasie można spodziewać się kolejnych podwyżek.

Szkoda, że nie widać żadnych optymistycznych wieści na przyszłość. To jest chyba w tym wszystkim najgorsze…

zapotrzebowanie na paliwo jpg

Jak sami widzicie sytuacja nie wygląda najlepiej. Ceny cały czas idą do góry, niezależnie od rodzaju paliwa. Najgorsze jest to, że na horyzoncie nie widać żadnych symptomów, aby coś w tym aspekcie miało się zmienić. Szkoda, bo nasze kieszenie z gumy nie są i obecne ceny to delikatnie rzecz ujmując przesada.

Przeczytaj również