PILNE: Na stacji paliw pojawią się nowe paliwa?! Szykuje się ogromna zmiana na rynku paliw!

PILNE: Na stacji paliw pojawią się nowe paliwa?! Szykuje się ogromna zmiana na rynku paliw!

benzyna diesel ceny paliw paliwo euro prezes

Podaj dalej

W najbliższym czasie szykują się ogromne zmiany na rynku biopaliw. O co dokładnie chodzi? Przede wszystkim o mniejsze wymogi związane z dodawaniem biokomponentów do oleju napędowego i benzyn. Jak to wpłynie na nasze codzienne życie? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie w naszym artykule.

Wielkie zmiany na rynku biopaliw. Co ulegnie największym zmianom?

„Rzeczpospolita” poinformowała, że w Sejmie trwa aktualnie proces legislacyjny, który jest ściśle związany z wprowadzeniem zmian do ustaw o biokomponentach i biopaliwach ciekłych. „elem przygotowanego przez rząd projektu jest ograniczenie wzrostu cen oleju napędowego i benzyn, ustabilizowanie sytuacji na tym rynku oraz wzmocnienie bezpieczeństwa paliwowego Polski. W szczególności planowane są zmiany w realizacji w przyszłym roku tzw. Narodowego Celu Wskaźnikowego, który określa minimalny udział biokomponentów w paliwach” – informuje „Rzeczpospolita” na swoich łamach.

Kto skorzysta na nowych regulacjach? Przede wszystkim producenci oraz dostawcy paliw na polski rynek, którzy będą mogli przez dłuższy okres czasu korzystać z niższych rygorów, związanych z dodawaniem biokomponentów do oleju napędowego i benzyny. Jest to bardzo istotne, bowiem od wielu miesiące są one o wiele droższe od standardowych paliw, a spory wpływ ma na to m.in. logistyka.

Sytuacja jest trudna

Istnieją jednak pewne obawy, o których pisze „Rzeczpospolita”. „Z drugiej strony pojawiają się obawy, że wejście w życie zaproponowanych przez rząd zmian wpłynie na spadek produkcji rzepaku i kukurydzy. Surowce te wykorzystywane są m.in. do wytwarzania estrów metylowych dodawanych do oleju napędowego. W ubiegłym roku wyprodukowano ich najwięcej w historii” – informuje dziennik.

Co sądzicie o tej sytuacji? Jak zaapatrujecie się na zmiany, które nadchodzą na rynku biopaliw? Dajcie nam znać w komentarzach!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News