PILNE: Na stacjach paliw w całym kraju pojawiło się nowe, tanie paliwo! Chodzi o olej z frytek!

PILNE: Na stacjach paliw w całym kraju pojawiło się nowe, tanie paliwo! Chodzi o olej z frytek!

olej mąka jajka sklepy brak

Podaj dalej

W ostatnim czasie wszyscy szukają oszczędności – jest to całkowicie zrozumiałe, biorąc pod uwagę szalejącą inflację i coraz to wyższe ceny paliw. W ostatnim czasie na stacjach benzynowych w całym kraju z tego powodu pojawiło się zupełnie nowe paliwo – mowa tutaj o oleju po smażeniu, który wykorzystywany jest do tankowania pojazdów. Jak to w ogóle możliwe i jak to funkcjonuje? Tego dowiecie się z naszego artykułu!

Na stacjach paliw pojawiło się nowe, tanie paliwo! Czegoś takiego jeszcze nie było!

benzyna diesel lpg ceny paliw paliwo
fot. freepik.com – rcphotostock

Kierowcy we Francji od jakiegoś czasu mogą tankować do swoich pojazdów olej rzepakowy lub słonecznikowy. Cała sytuacja ma miejsce na tamtejszych terenach wiejskich, jednak trzeba od razu zaznaczyć, że w przypadku kontroli policyjnej, tamtejsi kierowcy mogą mieć problem – wyżej wspomniane przez nas oleje nie są bowiem obłożone akcyzą paliwową, w związku z czym poruszanie się po drogach na takich olejach nie jest do końca legalne, o czym informuje serwis SpidersWeb.

W ostatnim czasie Francuskie Zgromadzenie Narodowe postanowiło jednak zanotować poprawkę w tych przepisach, dzięki której olej po smażeniu będzie mógł trafiać do samochodów. Jak to ma wyglądać? Otóż 30-procentowa domieszka oleju ma być dodawana do oleju napędowego, dzięki czemu samochody będą mogły jeździć na oleju po smażeniu. A to przełoży się rzecz jasna na niższe ceny paliw, a o to w tym wszystkim przecież chodzi.

Olej po frytkach jest świetną opcją na oszczędność na paliwie!

benzyna paliwo stacja
fot. freepik

Wyżej wspomniane paliwo jest już oferowane na stacjach we Francji. Litr tej mikstury jest wyceniany na 0,70 euro, co jest naprawdę przepaścią w porównaniu do normalnej ceny diesla na stacjach benzynowych. Oczywiście paliwo jest odpowiednio przefiltrowane, a „nowy olej” jest przydatny na środowiska oraz ma swój wkład w zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. Jak sami zatem widzicie – teraz można po prostu jeść pyszne frytki z oleju, a później wykorzystać tenże olej do zatankowania swojego pojazdu. Nieźle!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News