PILNE: Na rynku pojawił się specyfik, dzięki któremu zaoszczędzisz paliwo! Kierowcy udają się do sklepów!

PILNE: Na rynku pojawił się specyfik, dzięki któremu zaoszczędzisz paliwo! Kierowcy udają się do sklepów!

diesel benzyna paliwo ceny paliw podwyżka zamieszki kradzieże

Podaj dalej

W ostatnim czasie na terenie naszego kraju pojawiły się specjalne tabletki, które po wrzuceniu do baku mają mieć wpływ na oszczędzanie paliwa przez kierowców. W internecie dostępnych jest wiele ofert na zakup tegoż specyfiku, stworzonego przez amerykańską firmę. Czy one naprawdę działają? Tego dowiecie się rzecz jasna z naszego artykułu!

Na rynku pojawił się specyfik, który pomoże nam zaoszczędzić paliwo?

benzyna diesel ceny paliwo

Producent zapowiada, że jedna tabletka wrzucona do naszego baku ma spowodować obniżenie zużycia benzyny lub diesla nawet o 14 procent! A w planie podobno jest też wypuszczenie na świat innej tabletki, która sprawiłaby, że spalanie byłoby obniżone o 30 procent! A jeśli dodamy, że jedna tabletka kosztuje około 9 złotych, to może wydawać się, że mamy do czynienia z idealnym produktem. Może i tak jest, ale tylko w teorii..

Serwis Auto Świat w ostatnim czasie postanowił sprawdzić działanie tabletek i przeprowadzić test, jak one działają. Tabletki według producenta mają działać w każdym silniku, jeśli będziemy ich regularnie używać. Same tabletki mają być też zarejestrowane w Agencji Ochrony Środowiska USA, jednak mimo tego i tak pozostaje wiele wątpliwości, co do tego jak ten produkt działa. A działa tak, że jego długotrwałe stosowanie może doprowadzić do zrujnowania katalizatora. A tego raczej każdy z nas wolałby uniknąć.

Nie wierzcie tego typu reklamom. To zwykły scam

benzyna diesel ceny paliw paliwo e-petrol
fot. freepik.com – Max4e

Jak sami zatem widzicie tego typu sposoby na oszczędzanie paliwa nie są do końca bezpieczne i nie spowodują, że nagle w waszej kieszeni z powodu wydanych kilku złotych zostanie więcej pieniędzy. Nic bardziej mylnego. Musicie po prostu pogodzić się z aktualnymi cenami i pod żadnym pozorem nie szukać oszczędności we wskazany powyżej sposób. Bo spowoduje to więcej szkód niż pożytku.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News