PILNE! Morawiecki planuje ogromne inwestycje drogowe! Szykują się ogromne zmiany na drogach! [LISTA ZMIAN]

PILNE! Morawiecki planuje ogromne inwestycje drogowe! Szykują się ogromne zmiany na drogach! [LISTA ZMIAN]

morawiecki nowe podatki

Podaj dalej

Premier Mateusz Morawiecki dzisiaj zadeklarował bardzo ważną rzecz. Mowa tutaj o największym programie infrastrukturalnym w historii naszego kraju. Szef polskiego rządu zadeklarował bowiem, że rząd planuje przeznaczyć aż 300 miliardów złotych na rozbudowę sieci dróg w Polsce. Cóż za zmiana!

Premier Mateusz Morawiecki planuje ogromne inwestycje na polskich drogach! Będą duże zmiany!

premier mateusz morawiecki sejm

Morawiecki w poniedziałek spotkał się na Podlasiu z mieszkańcami w czasie uroczystego otwarcia drogi S61. Morawiecki zapowiedział, że to nie koniec zmian i rząd przeznaczy na rozbudowę dróg w całym kraju aż 300 miliardów złotych. Morawiecki jednocześnie chwalił się, że najnowszy rządowy program będzie największym programem infrastrukturalnym w historii kraju, na którym zyskają wszyscy.

– Program budowy dróg tworzy perspektywy dla polskich przedsiębiorców, którzy coraz częściej wygrywają przetargi i budują coraz bardziej skomplikowane konstrukcje inżynieryjne – mówił premier podczas poniedziałkowego spotkania.

Będą spore zmiany na polskich drogach. No i dobrze – czekamy na nie!

kaczynski morawiecki nowy podatek

Później głos na spotkaniu zabrał minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który zapowiedział również kolejne inwestycje. – Wszędzie inwestujemy w bezpieczne drogi. Chcemy wyrazić gotowość budowania nie tylko nowych dróg, ale i poszerzania tych, których możliwości się już wyczerpały. Dzięki temu pojawiła się możliwość realizacji takich inwestycji jak autostrada A1 Łódź-Tuszyn. Dzięki temu realizujemy Via Carpatię. Realizujemy kolejne inwestycje, jak droga S3 – połączenie Świnoujścia z południem Europy – zapowiadał polityk.

Przypomnijmy, że Via Baltica jest międzynarodowym korytarzem transportowym, który ma za zadanie łączyć kraje bałtyckie z zachodnią Europą. U nas odpowiadają za to odcinki dróg ekspresowych S8 i S61 pomiędzy Warszawą i przejściem granicznym w Budzisku.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News