PILNE: Mateusz Morawiecki straszy kierowców! "Paliwo zawsze może być o 80 groszy droższe, niż jest teraz"

PILNE: Mateusz Morawiecki straszy kierowców! "Paliwo zawsze może być o 80 groszy droższe, niż jest teraz"

premier mateusz morawiecki sejm

Podaj dalej

Mateusz Morawiecki podczas swojej sobotniej wizyty w Tczewie jednoznacznie podkreślił, że ceny paliw aktualnie mogłyby być droższe aż o 80 groszy na litrze, gdyby nie obniżki podatków na paliwo. Premier podkreślił także, że rząd robi wszystko, co w jego mocy, aby ułatwić życie obywatelom w tych trudnych, mocno inflacyjnych czasach.

Morawiecki zadowolony z działań rządowych. „Ceny paliwa mogły być o 80 groszy droższe, niż są teraz”

diesel benzyna lpg
fot. freepik.pl

– Nasze obniżki akcyzy i VAT-u obniżyły koszt paliwa o około 80 groszy. Dzisiaj paliwo byłoby droższe o około 80 groszy. Obniżyliśmy również VAT na nawozy, po to żeby chleb był tańszy, bo wysokie ceny nawozów przekładają się na wysokie koszty produkcji zbożowej – mówił premier Morawiecki podczas swojego sobotniego wystąpienia.

Premier wyraźnie jest zadowolony z pracy rządu w celu obniżenia aktualnych cen towarów i paliwa. Morawiecki jednoznacznie zaznaczył, że rząd zainwestował już około 30 miliardów złotych, aby obniżyć ceny produktów w naszym kraju.

„Zostawiliśmy w kieszeniach Polaków prawie 33 mld złotych”

diesel benzyna paliwo ceny paliw
Freepik

– Mało tego, na te same nawozy zdecydowaliśmy się również przekazać dopłatę 500 zł do hektara użytków rolnych i 250 zł do hektara pastwisk i łąk, po to żeby obniżyć za parę miesięcy koszty zbiorów, koszty zbóż. Dodatkowo dzięki obniżce podatku PIT z 17 proc do 12 proc. pozostawiliśmy w portfelach Polaków niemal 33 mld zł. Warto sobie policzyć ile to jest środków po to, żeby w portfelach Polaków było więcej pieniędzy, żeby ten więcej netto pieniędzy wyrównało choć trochę, choć częściowo rzeczywiście zbyt wysokie ceny – mówił Morawiecki, cytowany przez Interię.

Jak sami zatem widzicie – premier jest dumny z siebie, że paliwo jest tańsze o 80 groszy, niż mogłoby być. Szkoda tylko, że jego cena i tak jest horrendalnie wysoka, o czym wszyscy przekonujemy się doskonale codziennie na własnej skórze…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News