PILNE: Masz stary samochód? Będzie czekał Cię dodatkowy przegląd techniczny samochodu! Inaczej ogromna kara finansowa!

PILNE: Masz stary samochód? Będzie czekał Cię dodatkowy przegląd techniczny samochodu! Inaczej ogromna kara finansowa!

Przegląd-techniczny-2016-958×639

Podaj dalej

Grupa polityków Koalicji Obywatelskiej w ostatnim czasie postanowiła kontynuować pomysł dotyczący zaostrzenia kontroli emisji spalin oraz wyeliminowania z ruchu drogowego samochodów, które mogą mieć negatywny wpływ na środowisko. Według nowych pomysłów posiadacze starszych samochodów będą musieli udawać się na dodatkowy przegląd techniczny. Co sądzicie o tym pomyśle?

Posłowie wpadli na innowacyjny pomysł – jeśli masz starszy samochód, musisz przygotować się na dodatkowe badania techniczne!

Badania techniczne będą dokładniej rejestrowane
fot. peoplecreations | freepik.com

W apelu, który został skierowany przez polityków Koalicji Obywatelskiej do Ministerstwa Infrastruktury padł apel o walkę o jakość powietrza. Parlamentarzyści chcą wprowadzenie obowiązku poddawania pojazdów dodatkowym przeglądom technicznym, które miałyby potwierdzać ich zdatność do ruchu drogowego po przekroczeniu określonego wieku pojazdu i wielkości przebiegu. Trzeba przyznać, że jest to dosyć kuriozalny pomysł i ciekawe, czy ma on szansę przebicia.

Politycy chcą wprowadzenia jeszcze kilku innych, dodatkowych zmian. Mowa tutaj chociażby o uzależnieniu stawki podatku akcyzowego od spełnianej przez dany pojazd normy emisji spalin, a także karania kierowców, którzy oferują możliwość usunięcia z pojazdu urządzeń zamontowanych przez producenta w celu ograniczenia emisji substancji szkodliwych zarówno dla środowiska jak i dla zdrowia.

Pomysł ciekawy, ale i bardzo kontrowersyjny. Ciekawe co z tego wyniknie, ale lepiej was ostrzec już teraz

badania techniczne

Posłowie chcą także wprowadzenia uzależnienia wysokości podatku akcyzowego nie tylko od pojemności pojazdu, ale też od stopnia emisji szkodliwych związków. Ciekawe czy ten pomysł w ogóle może mieć szansę przebicia, ponieważ, gdy już któryś raz czytamy tę propozycję, to w dalszym ciągu wydaje się, że jest tutaj jednak zbyt dużo kontrowersji i innowacji, które raczej nie będą miały szans przebicia. Ale w naszym kraju w sumie nie takie rzeczy już widzieliśmy, więc warto was ostrzec o możliwym problemie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News