PILNE: Masz prawo jazdy? Dostaniesz nowe uprawnienia za jedynie 170 zł! Jak się o nie ubiegać?

PILNE: Masz prawo jazdy? Dostaniesz nowe uprawnienia za jedynie 170 zł! Jak się o nie ubiegać?

PILNE: Masz prawo jazdy? Dostaniesz nowe uprawnienia za jedynie 170 zł! Jak się o nie ubiegać?

Podaj dalej

Kierowcy, którzy posiadają prawo jazdy kategorii B od 1 stycznia mogą cieszyć się z nowych uprawnień. Niektórzy z nich otrzymali je zupełnie za darmo, inni z kolei muszą w tym celu zapłacić 170 złotych. O co dokładnie chodzi i o jakich uprawnieniach mowa? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie oczywiście w naszym artykule.

Masz prawo jazdy kategorii B? Możesz zyskać nowe uprawnienia za jedyne 170 złotych

Od 1 stycznia 2023 roku kierowcy, którzy mają prawo jazdy z kodem 96 na odwrocie otrzymali dodatkowe uprawnienia. Przydatne są one zwłaszcza wtedy, kiedy trzeba przewieźć dane materiały przyczepą. W tym celu trzeba mieć prawo jazdy B+E lub prawo jazdy kat. B i mieć w nim kod 96. Kod 96 pozwalał ciągnąć przyczepę pod warunkiem, że masa całego zestawu nie przekraczała 4,25 t. Teraz to się zmieniło. Wszystkie osoby z kodem 96 mogą mieć cięższą przyczepę i nie muszą niczego specjalnie obliczać.

Kod 96 można uzyskać na prawie jazdy bardzo łatwo. Nie musicie przechodzić kursu i zdawać egzaminu teoretycznego. Musicie zaliczyć jedynie egzamin praktyczny, który kosztuje 170 złotych. Bez tego kodu pamiętajcie, że nie możecie ciągnąć cięższej przyczepy. A takie uprawnienia są przydatne chociażby przy wakacjach i chęci podróży z przyczepą kempingową.

Egzamin nie jest trudny, a i jego koszt jest zachęcający dla kierowców samochodów osobowych

prawo jazdy nowe przepisy dla kierowców

Pamiętajcie zatem, że jeśli jesteście zainteresowani korzystaniem z nowych uprawnień, które są dostępne od 1 stycznia, musicie zapisać się na egzamin. Nie jest on wcale taki trudny, a i koszt 170 złotych to nie jest majątek i z pewnością warto zainwestować, aby móc cieszyć się uprawnieniami, które zapewnią wam wiele udogodnień w codziennym życiu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News