PILNE: Masz daleko do pracy? Dostaniesz 150 zł od rządu! Świetna informacja dla kierowców!

PILNE: Masz daleko do pracy? Dostaniesz 150 zł od rządu! Świetna informacja dla kierowców!

paliwo diesel benzyna ceny paliw cena ropa naftowa euro dolar

Podaj dalej

Paliwo cały czas drożeje, dlatego też wiele krajów decyduje się na wsparcie kierowców, którzy jakoś muszą znieść cały czas rosnące ceny paliw. Masz do pracy dalej niż 10 kilometrów i mieszkasz w gminie leżącej w regionie Loary? Możesz ubiegać się o wsparcie w postaci bonu paliwowego!

PILNE: Masz daleko do pracy? Możesz ubiegać się o bon paliwowy! Wystarczy tylko, że spełnisz kilka warunków!

panika ludzie uspokójcie się stacje paliw banki pieniądze paliwo
fot. pixabay

Gmina Lude we Francji postanowiła pomoc mieszkańcom swojego kraju w tych trudnych czasach. Od 14 lutego lokalny ośrodek, który zajmuje się w tamtym regionie opieką społeczną oferuje bony paliwowe wszystkim mieszkańcom gminy, którzy pracują w odległości 10 kilometrów od swojego domu. O bon może zatem ubiegać się każdy kierowca, który spełnia powyższe warunki!

Co trzeba dokładnie zrobić, aby otrzymać wsparcie? Zapomoga wynosi 30 euro i aby ją otrzymać wszyscy zainteresowani kierowcy muszą udać się do urzędu miasta Le Lude oraz przedstawić tam swój dokument potwierdzający wykonywanie pracy w odległości powyżej 10 kilometrów od swojego miejsca zamieszkania. W tym celu wystarczy przedstawić jedynie skan umowy o pracę lub kontraktu zawartego ze swoim pracodawcą.

Francuska akcja jest godna pochwały. Trzeba sobie pomagać w tych trudnych dla nas wszystkich czasach

diesel benzyna lpg ceny paliw paliwo
fot. pixabay

W ciągu ostatniego tygodnia aż dwustu mieszkańców tamtejszego regionu zgłosiło się po wsparcie. Włodarze gminy finalnie na cały cel chcą przeznaczyć 12 tysięcy euro. Trzeba przyznać, że ich akcja odbiła się szerokim echem na całym świecie. I bardzo dobrze! Trzeba sobie pomagać w tych trudnych czasach, zwłaszcza teraz, kiedy paliwo cały czas idzie do góry…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News