PILNE! Masz auto z LPG? Rząd już zadecydował - nie wjedziesz do większości miast! Wiemy, kiedy to się stanie

PILNE! Masz auto z LPG? Rząd już zadecydował - nie wjedziesz do większości miast! Wiemy, kiedy to się stanie

Podaj dalej

Nieoficjalnie mówi się, że rząd podjął już decyzję w sprawie samochodów z LPG. Przypomnijmy, że od jakiegoś czasu słyszymy o pomyśle nowelizacji ustawy o elektromobilności, która zakazywałaby wjazdu samochodom z LPG do centrum większości miast.

To już niemal pewne, to koniec LPG?

diesel lpg

Rząd zamierza wycofać przywileje dla kierowców z samochodami z LPG. Przedstawiciele pojazdów napędzanych na gaz nie zgadzają się z tym pomysłem i trudno im się dziwić. Wydaje się jednak, że rząd podjął już decyzję w tej sprawie.

Aktualnie w Polsce nie funkcjonuje co prawda nigdzie strefa czystego transportu, ale to w najbliższych miesiącach ma się zmienić. Zgodnie z nowym rozwiązaniem w miastach, które mają ponad 100 tysięcy mieszkańców, będą musiały obowiązkowo zostać wprowadzone strefy czystego transportu. Ustawa o elektromobilności ma tylko w tym pomóc.

Nie wjedziesz do 37 miast w Polsce!

lpg

Jeśli ustalenia rządu dojdą do skutku, to właściciele pojazdów z LPG będą mieli spory problem. Nie będą mogli oni wjechać bowiem do centrum aż 37 miast w Polsce. Szczerze współczujemy, ale aktualnie nie pozostaje nam nic innego jak czekać na rozwój wypadków. Ostatnie doniesienia z rządu nie wróżą jednak nic dobrego…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News