PILNE: Małe i średnie stacje benzynowe zostaną zamknięte? Niestety, wiele na to wskazuje!

PILNE: Małe i średnie stacje benzynowe zostaną zamknięte? Niestety, wiele na to wskazuje!

ceny paliw stacja

Podaj dalej

Wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie małym i średnim stacjom benzynowym znajdującym się na terenie Hiszpanii może grozić zamknięcie. Poinformowało już o tym Hiszpańskie Ugrupowanie Sprzedawców Detalicznych Paliw (AEVECAR), które ostrzegło już obywateli o możliwości zamknięcia niektórych stacji. Powód? Brak płynności finansowej na przyspieszenie obniżki w wysokości 20 centów za litr paliwa…

Stacje paliw w Hiszpanii zostaną zamknięte? Niestety, wiele przedsiębiorstw może zostać zamkniętych…

diesel benzyna lpg cena
fot. freepik

AEVECAR w swoim komunikacie poinformował, że hiszpańskie stacje paliw składają się z firm o różnej wartości ekonomicznej. Z powodu trudnej sytuacju na rynku, średnie i małe przedsiębiorstwa mogą w najbliższym czasie zostać zamknięte, ponieważ w ostatnim czasie „generowały straty, które trudno będzie w pełni odzyskać”.

Wiele stacji paliwowych nie ma odpowiedniej płynności finansowej, aby opłacić zaliczkę w wysokości 20 centów za litr. A w ostatnim czasie przedsiębiorcy, którzy pracują na własny rachunek na stacjach paliw „muszą z góry płacić państwu obniżkę w wysokości 20 centrów za litr”, która została zatwierdzona przez rząd Pedro Sancheza.

Premier Hiszpanii ogłosił obniżenie cen paliwa o 20 centów na litrze

Nowy sposób na tanie paliwo
fot. freepik.com – eugene1978

Przypomnijmy, że premier Hiszpanii Pedro Sanchez w poniedziałek ogłosił obniżkę cen paliwa o 20 centów za litr do końca czerwca bieżącego roku dla wszystkich obywateli kraju. Ucierpią jednak na tym przedsiębiorcy, jak i poszczególne stacje benzynowe. W związku z czym w najbliższym czasie liczba stacji paliw w Hiszpanii znacząco się zmniejszy.

źródło: TVP INFO

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News