PILNE: LPG przeżywa prawdziwy rozkwit! Tego jeszcze nie było, te liczby to jakiś absolutny kosmos!

PILNE: LPG przeżywa prawdziwy rozkwit! Tego jeszcze nie było, te liczby to jakiś absolutny kosmos!

diesel benzyna lpg ceny paliw (4)

Podaj dalej

Kierowcy samochodów z instalacją LPG w ostatnim czasie zmagali się z wieloma problemami. Na przestrzeni całego roku ceny autogazu strasznie poszły do góry, co kierowcy odczuli na własnej skórze. Mimo tego dane rynkowe są mocno szokujące. Tyle już czytaliśmy wręcz o końcu LPG, a tutaj jednak wiele wskazuje na to, że branża samochodów z instalacją gazową przeżywa prawdziwy rozkwit, jeśli chodzi o ostatni czas.

LPG przeżywa renesans formy. Wreszcie ponownie wzrosło zainteresowanie tym surowcem. Liczby mówią jednoznacznie!

diesel benzyna lpg ceny paliw
fot. pixabay

Przez ostatnie dwanaście miesięcy średnia cena jednostkowa za gaz wzrosła prawie o 58 procent! Można zatem powiedzieć, że mamy tutaj do czynienia z bardzo dużym wzrostem, jeśli chodzi o ceny paliwa. Z danych przedstawionych przez Główny Urząd Statystyczny wynika, iż w ostatnim czasie byliśmy nawet świadkami rekordu, jeśli chodzi o liczbę zarejestrowanych samochodów w naszym kraju z zainstalowaną instalacją gazową. Tego się nie spodziewaliśmy, to trzeba tutaj przyznać!

Jeśli chodzi o liczbę samochodów z LPG rejestrowanych na polskich drogach, to możemy zaobserwować jak te liczby zmieniały się w naszym kraju od 2015 roku aż do teraz. Przez ostatnie lata liczby wyglądają w sposób następujący:

2015 r. – 2 977 264;
2016 r. – 3 082 548;
2017 r. – 3 038 596;
2018 r. – 3 281 951;
2019 r. – 3 327 624;
2020 r. – 3 388 888.

Zainteresowanie LPG cały czas idzie do góry. Nic tylko się cieszyć!

ceny paliw diesel benzyna lpg
fot. pixabay

Jak obliczył serwis bankier.pl od 2015 roku przez okres ostatnich pięciu lat liczba samochodów w Polsce z instalacją LPG wzrosła aż o 14 procent. A warto pamiętać, że LPG jest wykorzystywane jako paliwo nie tylko przez właścicieli samochodów osobowych. W 2020 roku tego typu samochody stanowiły prawie 95 procent wszystkich polskich pojazdów zasilanych gazem. Jak sami zatem widzicie, LPG przechodzi renesans zainteresowania i nic tylko się z tego cieszyć!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News