PILNE: Ładujesz naładowany akumulator? Możesz otrzymać mandat - nawet 5 tysięcy złotych!

PILNE: Ładujesz naładowany akumulator? Możesz otrzymać mandat - nawet 5 tysięcy złotych!

mandat policja kontrola

Podaj dalej

Samochody elektryczne od dłuższego czasu stają się coraz bardziej popularne. I nic w tym dziwnego – elektromobilność zbliża się do nas wielkimi krokami. Wiedzieliście jednak, że za pozostawienie samochodu elektrycznego w miejscu do ładowania po zakończeniu tego procesu grozi mandatem? I to wcale nie małym, bo mowa tutaj nawet o karze w wysokości 5 tysięcy złotych!

Ładujesz naładowany akumulator? Możesz otrzymać ogromny mandat!

samochody elektryczne samchód elektryczny ładowanie wady
fot. pixabay

Coraz więcej w Polsce jest miejsc do ładowania elektryków. Niektóre te miejsca wykorzystują także chociażby do ładowania akumulatorów. Wielu z nas zapomina, że zielona koperta oznacza praktyczne to samo co niebieska – jest to miejsce, które zlokalizowane jest przy publicznej ładowarce elektryków. Od stycznia kara za parkowanie na zielonej kopercie przez chociażby kierowców aut spalinowych wynosi nawet 5 tysięcy złotych!

Jest to dosyć duża podwyżka, ponieważ w grudniu za ten proceder zapłacilibyście „jedynie” 500 złotych. Przepis ten dotyczy jednak nie tylko kierowców aut spalinowych, ale też kierowców elektryków – jeśli załadowaliście swoje auto, a w dalszym ciągu pozostawiliście w tym miejscu samochód, wam także grozi mandat. Musicie pamiętać, by od razu zwolnić miejsce parkingowe, po tym jak naładujecie swoje auto.

Policja jest wyczulona na funkcjonowanie elektryków. Musicie być bardzo czujni!

diesel ladowanie

Oczywiście, trudno jest nam sobie wyobrazić egzekwowanie tego przepisu w praktyce, jednak nie ma co kusić losu. Funkcjonariusze policji są wyczuleni na ten temat i jeśli będziecie kusić los w taki sposób, możecie narazić się na bardzo poważne konsekwencje, których zapewne wolelibyście uniknąć.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News