PILNE: Kolejny rekord na stacjach paliw! Koniec maja przynosi rekordowe wzrosty ceny paliwa!

PILNE: Kolejny rekord na stacjach paliw! Koniec maja przynosi rekordowe wzrosty ceny paliwa!

ceny paliw diesel benzyna

Podaj dalej

Ceny paliwa drożeją na stacjach mniej wiecej od sześciu tygodni – od tego czasu notorycznie kwoty, jakie musimy płacić za benzynę, diesel i LPG stale rosną, a my coraz głębiej musimy sięgać do kieszeni, chcąc zatankować swój samochód. Popyt na paliwo jednak cały czas rośnie, a ceny paliw na światowych giełdach w ostatnim czasie oderwały się nawet od notowań ropy naftowej.

PILNE: Kolejne rekordy cenowe na stacjach paliw. Kiedy to wszystko się odwróci na naszą korzyść?

paliwo plus pieniądze świadczenie
fot. freepik.com – coffeekai

Benzyna i olej napędowy w ostatim czasie drożeją szybciej iż sam surowiec, a najbardziej odczuwają to na sobie kierowcy, który na stacjach muszą mocno przepłacać za paliwo. Notowania benzyny Pb95 w ostatnim czasie przekroczyły po raz pierwszy w historii poziom 7000 zł za 1000 litrów paliwa. Aktualnie metr sześcienny wyżej wspomnianej benzyny jest o 250 zł droższy niż w ubiegły piątek, co obrazuje skale problemu.

– W ostatnich tygodniach każda kolejna wizyta na stacji paliw wywołuje szybsze bicie serca u posiadaczy samochodów z silnikiem benzynowym. Aktualnie litr popularnej „95-tki” kosztuje średnio już 7,33 zł i jest o 10 groszy droższy niż tydzień temu. Tak droga benzyna nie była jeszcze nigdy w historii, a wszystko wskazuje na to, że ten rekord zostanie pobity już na początku czerwca. W odwrotnym kierunku poruszają się za to ceny oleju napędowego, które spadają niemal przez cały maj. W mijającym tygodniu diesel potaniał o 16 groszy i średnio w Polsce kosztuje 7,09 zł/l. Spadają też koszty tankowania autogazu, który potaniał o 5 groszy do poziomu 3,62 zł/l – tłumaczy analityk e-petrol.pl Grzegorz Maziak, cytowany przez Moto Fakty.

Benzyna, diesel i LPG cały czas drożeją. Musimy przeczekać ten trudny czas…

benzyna paliwo cena
fot. freepik

Jak sami widzicie w najbliższych dniach każda wizyta na stacji paliw mocno nadszarpnie wasze portfele. Jeśli nie musicie nigdzie wybierać się samochodem, postarajcie się jakoś przetrwać ten trudny dla nas wszystkich okres…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News