PILNE: Kierowcy wstrzymują się z tankowaniem aut! Za kilka dni nowe ceny paliw na stacjach!

PILNE: Kierowcy wstrzymują się z tankowaniem aut! Za kilka dni nowe ceny paliw na stacjach!

Tankowanie

Podaj dalej

Ceny paliw w nadchodzącym czasie mają pójść w dół, o czym jasno poinformowali analitycy BM Reflex w swoim najnowszym raporcie. Niektórzy kierowcy z tego powodu postanowili jeszcze nie tankować swoich samochodów i poczekać z finalnym zatankowaniem pojazdów. Jaka rzeczywistość czeka nas przy dystrybutorach w nadchodzących dniach? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

Kierowcy czekają z tankowaniem samochodów. Szykują się kolejne obniżki na stacjach

paliwa paliwo benzyna diesel lpg
fot. freepik.com – ali_production

– Ubiegły tydzień kończy się obniżkami cen paliw. O ile w przypadku benzyn do obniżek już się przyzwyczailiśmy, bo notujemy je sukcesywnie od połowy czerwca, to w przypadku diesla serię obniżek zakłóciły wyraźnie podwyżki w II połowie sierpnia. W kolejnych dniach ceny powinny spadać średnio do 15-20 gr na litrze, a jeśli ceny w hurcie pozostałyby na niższych poziomach to niewykluczone będą głębsze korekty – możemy przeczytać w najnowszym raporcie, opublikowanym przez analityków BM Reflex.

Z danych przedstawionych przez BM Reflex, a cytowanych przez Interię, możemy dowiedzieć się, że aktualne ceny benzyny Pb95 wynoszą średnio 6,53 zł na każdym litrze. Pb98 wyceniane jest na 7,45 zł za litr, natomiast diesel – 7,56 zł. Autogaz aktualnie znowu nieco potaniał i średnia cena LPG wynosi na dzień dzisiejszy 3,15 zł za każdy litr.

Analitycy przedstawiają aktualną sytuację na rynku paliwowym

diesel benzyna paliwo
fot. freepik

– Najwięcej taniał olej napędowy średnio o 18 gr/l, ale w zależności od stacji spadki w przypadku diesla sięgały nawet 30 groszy na litrze. To, że obecnie ceny paliw spadają, nie daje nam gwarancji, że taka sytuacja się utrzyma. Najbardziej narażone na zmienność, a co za tym idzie na ewentualny wzrost, będą ceny oleju napędowego. Oczekiwania dalszego zacieśniania polityki monetarnej przez ECB i Fed wraz z polityką zero COVID w Chinach – największym importerze ropy naftowej na świecie – rynek odbiera jako czynniki wpływające ujemnie na tempo wzrostu konsumpcji paliw poprzez ograniczenie tempa wzrostu gospodarczego – czytamy na zakończenie raportu.

A wy, co sądzicie na temat aktualnych cen paliw? Uważacie, że w najbliższym czasie można spodziewać się kolejnych obniżek? Dajcie nam znać w komentarzach!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News