PILNE: Kierowcy w całym kraju zapłacą podatek za każdy przejechany kilometr! To już pewne!

PILNE: Kierowcy w całym kraju zapłacą podatek za każdy przejechany kilometr! To już pewne!

inflacja ceny paliwo

Podaj dalej

W ostatnim czasie kierowcy raz za razem są informowani o kolejnych obowiązkach tudzież koniecznościach zapłaty z tytułu nowych przepiów. Teraz szykuje się kolejna tego typu zmiana. Holenderski rząd zapowiedział już bowiem, że chce, aby wszyscy tamtejsi kierowcy od 2030 roku płacili specjalny podatek za każdy przejechany kilometr. W ten sposób tego typu przepis miałby zastąpić aktualny, który obejmuje podatek od posiadania samochodu.

Kierowcy zapłacą podatek za każdy kilometr przejechany swoim samochodem!

Rząd przygotował nowy podatek dla kierowców
fot. freepik.com – roman-

Minister infrastruktury w Holandii Mark Harbers poinformował, że tego typu przepis miałby polegać na tym, że osoby, które jeżdżą częściej swoimi samochodami po Holandii, płaciliby więcej od innych. Rządowa propozycja miałaby docelowo doprowadzić do znacznego zmniejszenia emisji zanieczyszczeń oraz zmniejszenia korków na tamtejszych drogach, o czym infomuje Interia, powołująca się na tamtejsze media.

Póki co holenderski rząd nie wie jednak w jaki sposób miałaby być rejestrowana liczba pokonanych kilometrów przez danego kierowcę. Rząd jednak ma zamiar postawić na prosty system, który będzie rejestrował wszelkie dane. Póki co nie są jednak znane szczegóły, co do jego dokładnego działania. Holenderski rząd chce tym sposobem doprowadzić do poprawy sytuacji klimatycznej. A czy to się uda? Zobaczymy.

Pomysł wydaje się mocno kontrowersyjny. Ciekawe co na to kierowcy…

nowy podatek od samochodu dla kierowców

– Wraz z pojawieniem się na drogach większej liczby samochodów elektrycznych, zmniejszą się wpływy z akcyzy paliwowej, co spowoduje zmniejszenie wpływów do budżetu państwa – można przeczytać w dzienniku „De Volksrant”, o czym informuje Interia.

Trzeba przyznać, że pomysł holenderskich władz jest mocno kontrowersyjny. Już wyobrażamy sobie bowiem komentarze ze strony polskich kierowców, gdyby oni musieli płacić podatki za poruszanie się swoim samochodem. Ale kto wie, jaką decyzję podejmą tamtejsze władze…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News