PILNE: Kierowcy płacą 6 tysięcy złotych kary za drobne spóźnienie. Lepiej dopilnujcie tych terminów!

PILNE: Kierowcy płacą 6 tysięcy złotych kary za drobne spóźnienie. Lepiej dopilnujcie tych terminów!

mandat-policja-stary samochód

Podaj dalej

Temat ubezpieczeń był już wielokrotnie wałkowany na różne strony. Mimo tego w dalszym ciągu wielu kierowców nie potrafi zachować ciągłości w ubezpieczeniu swojego samochodu, co prowadzi później do wielu nieprzyjemnych konsekwencji. A ważność swojej polisy można łatwo sprawdzić w kilka sekund za pomocą swojego komputera tudzież smartfona. Dlaczego kierowcy ciągle o tym zapominają?

Kierowcy płacą 6 tysięcy złotych kary za spóźnienie w opłacie

mandat-karny-fotoradar-kierowca-bmw

Kierowcy coraz częściej korzystają z serwisu UFG, gdzie po podaniu numeru rejestraycjnego auta mogą sprawdzić, czy ich pojazd posiada ważne świadczenie OC oraz mogą dowiedzieć się, jaki zakład ubezpieczeń wystawił daną polisę. W 2021 roku kierowcy sprawdzali ważność swojego OC za pośrednictwem wyżej wspomnianego sewisu ponad 14 milionów razy, co jest rekordową wartością.

Zachęcamy do tego wszystkich kierowców, ponieważ za niewiedzę i niepilnowanie terminów trzeba płacić. W 2020 roku UFG zidentyfikował niemal 200 tysięcy przypadków, w których kierowcy zapomnieli o przedłużeniu swojej polisy. A to grozi poważnymi konsekwencjami w przypadku policyjnej kontroli. Za brak polisy OC przez okres powyżej 14 dni grozi kara w wysokości 6020 zł! Jeśli o tym obowiązku zapomnieliśmy od 1 do 3 dni od zakończenia umowy zapłacimy mandat w wysokości 1200 zł, natomiast gdy okres ten wzrośnie do czasu od 4 do 14 dni, to kara może wynieść nawet 3010 zł.

Pamiętajcie o tych terminach, by później nie było zaskoczenia

mandat karny policja

Jeśli dodatkowo kierowca, który poruszał się samochodem bez ważnego OC spowoduje wypadek lub kolizję, to w takich przypadkach sprawca będzie musiał z własnej kieszeni pokryć koszt naprawy auta, które zostało uszkodzone. Średnia wartość takiej opłaty wynosi około 18 tysięcy złotych, co powoduje, że naprawdę warto pamiętać o terminowych opłatach za ubezpieczenie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News