PILNE: Kierowcy oszczędzają nawet 25 procent paliwa! Jak to zrobić? To bardzo proste! [PORADNIK]

PILNE: Kierowcy oszczędzają nawet 25 procent paliwa! Jak to zrobić? To bardzo proste! [PORADNIK]

diesel paliwo tankowanie

Podaj dalej

Ceny paliw od dłuższego czasu szaleją, czym zaskakują zatroskanych kierowców, którzy nie wiedzą czego się spodziewać po swoich wizytach na stacjach benzynowych. Istnieje jednak sposób, dzięki któremu można zaoszczędzić nawet 25 procent paliwa. Jak to zrobić? To bardzo proste – odpowiedź na to pytanie znajdziecie w naszym artykule.

Kierowcy oszczędzają nawet 25 procent paliwa. Jak to dokładnie zrobić?

Od poniedziałku tyle będziemy płacić za paliwo
fot. freepik.com – irenemiller

Aby zaoszczędzić nawet 25 procent paliwa wystarczy stosować się do podstawowych zasad, które powinien znać każdy kierowca. Wielu z nas ciągle jednak o nich zapomina, przez co nasze spalanie jest znacznie wyższe, niż mogłoby być. Pamiętajcie zatem o zasadach ekojazdy, które sprawią, że zaoszczędzicie w tych trudnych czasach na stacjach paliw i dacie wyraźny oddech swoim portfelom. O czym konkretnie mowa? Już tłumaczymy.

Przede wszystkim warto ograniczyć korzystanie z klimatyzacji oraz regularnie sprawdzać stan swojego samochodu. Mowa tutaj m.in. o kontrolowaniu ciśnienia w oponach – w przypadku poruszania się po drogach z oponami o niewłaściwym ciśnieniu, narażamy się na wyższe spalanie. A zły stan techniczny samochodu sam w sobie także może sprawić, że nasze spalanie będzie wyższe o kilkanaście procent, o czym przypomina serwis 02.pl.

Jak w dzisiejszych czasach postarać się o oszczędzanie paliwa? To prostsze niż myślisz!

inflacja ceny paliwo
fot. pixabay

Pamiętajcie, by podczas poruszania się na drodze umiejętnie operować biegami i starać się utrzymywać równomierną prędkość. Jeśli będziecie stosować się do tych wszystkich zasad, to zdaniem ekspertów jesteście w stanie zaoszczędzić nawet 25 procent paliwa. A to już chyba całkiem sporo, biorąc pod uwagę aktualne ceny diesla, benzyny i LPG.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News