PILNE: Kierowcy nie znają tego przepisu. Kara jest bolesna - 28 punktów karnych i duży mandat!

PILNE: Kierowcy nie znają tego przepisu. Kara jest bolesna - 28 punktów karnych i duży mandat!

PILNE: Kierowcy nie znają tego przepisu. Kara jest bolesna – 28 punktów karnych i duży mandat!

Podaj dalej

Funkcjonariusze policji z grupy SPEED z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zatrzymali do rutynowej kontroli jednego z kierowców, który dokonywał wyprzedzania na pasach. Podczas tego manewru kierujący przekroczył prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę. Na domiar złego samochód, o którym mowa nie posiadał aktualnych badań technicznych, co sprawiło spore kontrowersje dla kierującego, który nie usłyszał zbyt wielu pozytywnych informacji od policjantów.

Kierowca zapomniał chyba o tym przepisie i później srogo się zdziwił

prawo jazdy nowe przepisy dla kierowców

Policjanci należący do grupy SPEED w Krakowie dokonali zatrzymania w miejscowości Głogoczów na drodze krajowej numer 7 około godziny 9:30 w środę 23 listopada. Funkcjonariusze zatrzymali wówczas kierowcę samochodu Citroen, którym okazał się 44-letni mężczyzna. Kierowca wyprzedzał inny pojazd na oznakowanym przejściu dla pieszych, a także przekroczył dopuszczalną prędkość o 51 km/h, jadąc aż 101 km/h.

Pojazd zatrzymanego kierowcy w chwili zatrzymania nie miał aktualnych badań technicznych, za co kierowca stracił swój dowód rejestracyjny. Oprócz tego kierujący został ukarany przez kierowców mandatem karnym w wysokości 3 tysięcy złotych i 28 punktami karnymi. To oznaczało, że przekroczył on dopuszczalny limit punktów karnych w wysokości 24 punktów, za co stracił prawo jazdy.

Jazda buńczuczna nie popłaca – pamiętajcie o tym na drogach…

„Prosimy wszystkich kierujących o przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz wykroczenia w rejonach przejść dla pieszych są rażącymi naruszeniami prawa, które przyczyniają się do powstawania groźnych wypadków drogowych. Dodatkowo okres jesienno – zimowy jest szczególnie niebezpieczny dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. W takich warunkach należy szczególnie uważać, korzystając z dróg” – możemy przeczytać w komunikacie policyjnym.

Jak sami zatem widzicie jazda w tak buńczuczny sposób bywa bolesna, o czym przekonał się wyżej wspomniany kierowca. Aktualne ceny mandatów powinny odstraszać kierowców od tego typu dokonań, ale jak widać, w dalszym ciągu jesteśmy świadkami wielu sytuacji, w których trudno jest nam zrozumieć motywy działania kierowców…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News