PILNE: Kierowcy nerwowo sprawdzają wyposażenie samochodu. Masz to w aucie? Dostaniesz duży mandat!

PILNE: Kierowcy nerwowo sprawdzają wyposażenie samochodu. Masz to w aucie? Dostaniesz duży mandat!

wyposazenie-obowiazkowe-nowe-przepisy-od-lipca-2

Podaj dalej

W ostatnim czasie kierowcy byli często bombardowani dużą liczbą informacji na temat obowiązkowego wyposażenia samochodu. Nic dziwnego, że niektórzy z was już totalnie się w tym pogubili i nie są pewni do końca, co konkretnie można mieć w samochodzie, a czego należy unikać. Dlatego przychodzimy wam z pomocą i w naszym artykule poznacie odpowiedzi na nurtujące was pytania. Zapraszamy!

Kierowcy nerwowo sprawdzają wyposażenie auta. Musicie na to bardzo uważać

obowiązkowe wyposażenie samochodu czarna skrzynka
fot. pixabay

W dzisiejszych czasach kierowcy mają coraz więcej problemów, aby zachować należytą koncentrację w swoich samochodach. Wszystko z powodu zbyt dużej liczby gadżetów oraz technologii w samochodach, które potrafią rozproszyć kierowców podczas codziennych obowiązków na drogach. Z ostatnio wykonanych testów i badań wynika, że w dzisiejszych czasach nawet 25 proc. wszystkich wypadków samochodowych spowodowanych jest rozproszeniem kierowcy podczas jazdy.

Mowa tutaj przede wszystkim o nowoczesnych panelach dotykowych, które oferują kierowcom dużą liczbę funkcji, które rozpraszają ich podczas jazdy. Zamiast skupić się na jeździe, kierowcy sprawdzają nowinki w swoich panelach lub po prostu koncentrują swoją uwagę na czymś innym. To duży problem, którego należy się wystrzegać. Oczywiście, panele dotykowe są przydatne, ale lepiej nimi zajmować się przed jazdą lub podczas postoju, a nie stricte podczas samego prowadzenia auta. Z badań wynika bowiem, że tego typu zachowania prowadzą do wielu wypadków, a w konsekwencji sporych obrażeń, a także mandatów, więc warto o tym pamiętać.

Obowiązkowe wyposażenie samochodu jest ważne, jednak za kółkiem skupcie się na jeździe

obowiązkowe wyposażenie samochodu czarna skrzynka
fot. pixabay

W najbliższym czasie Ian Jack, który na co dzień pracuje jako szef spraw publicznych w Canadian Automobile Association zapowiedział, że zamierza rozpocząć specjalną kampanię przeciwko rozpraszaniu kierowców w samochodach podczas jazdy. Poinformował o tym serwis Auto Świat. I trzeba przyznać, że takie inicjatywy są jak najbardziej godne powtarzania. Warto nagłaśniać ten problem i edukować kierowców, aby nie zajmowali się wyposażeniem auta podczas jazdy. A z niektórych rzeczy warto po prostu zrezygnować dla swojego bezpieczeństwa.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News