PILNE: Kierowco, nie zmieniłeś opon na zimowe? Mamy złe wieści - do końca roku już tego nie zrobisz!

PILNE: Kierowco, nie zmieniłeś opon na zimowe? Mamy złe wieści - do końca roku już tego nie zrobisz!

PILNE: Kierowco, nie zmieniłeś opon na zimowe? Mamy złe wieści – do końca roku już tego nie zrobisz!

Podaj dalej

Zima atakuje kierowców, co wiąże się z tym, że wielu z nas rozpaczliwie szuka numeru do wulkanizatora, aby umówić się na wymianę opon, bowiem jazda w takiej pogodzie, jaka jest za oknem na letnim ogumieniu może okazać się opłakana w skutkach. Niestety, teraz coraz więcej osób wpada na pomysł wymiany opon „last minute”, co oznacza, że terminy są bardzo odległe. Jak długo trzeba aktualnie wymieniać na wymianę opon? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

Kierowco, nie zmieniłeś opon na zimowe? Możesz mieć bardzo poważny problem, uważaj!

Serwis Autokult w ostatnim czasie postanowił sprawdzić, jak wygląda kwestia terminów na wymianę opon w tym newralgicznym czasie. I trzeba podkreślić, że w zależności od konkretnego miasta, odpowiedzi są bardzo różne. W Warszawie przykładowo jest możliwość wymiany opon nawet w godzinę, choć niektórzy klienci muszą czekać nawet cały dzień, aby tego dokonać. We Wrocławiu z kolei najlepiej zapisać się z samego rana i po prostu poczekać na swoją kolej, aby móc wymienić ogumienie. Jeśli chodzi o Poznań, to tutaj czas oczekiwania wynosi nawet sześć godzin.

W innych miastach – w zależności od konkretnego regionu i liczby chętnych, trzeba czekać jeszcze więcej. Przykładowo w Siedlcach pierwszy wolny termin jest na 7 grudnia! My też to postanowiliśmy sprawdzić i dzwoniąc do jednego z wulkanizatorów w Krakowie usłyszeliśmy, że pierwszy wolny termin jest tuż przed świętami – 20 grudnia! Przecież to jest jakiś obłęd, taka sytuacja powoduje, że naprawdę jazda na letnich oponach dla wielu kierowców staje się czymś koniecznym z uwagi na brak terminów.

Kierowcy muszą nastawić się na ogromne kolejki u wulkanizatorów. I niestety, wydaje się, że niewiele w tym aspekcie się zmieni

opony zima zimowe letnie
fot. pixabay

Kolejki u wulkanizatorów są naprawdę bardzo długie i ciężko wynaleźć termin, który pozwoli wam szybko wymienić opony. Najlepiej było to zrobić pod koniec października, kiedy wielu kierowców jeszcze tak naprawdę o tym nie myślało. Teraz sytuacja jest już bardzo trudna i o wolny termin jest niezwykle ciężko. A jak sytuacja wygląda w waszym regionie? Czy tam też musicie tak długo czekać na wizytę u wulkanizatora i wymianę opon na zimowe? Dajcie nam znać w komentarzach, im więcej informacji w tym temacie, tym lepiej. Warto, by każdy miał świadomość, jak wygląda aktualna sytuacja w tego typu miejscach…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News