PILNE! Kierowco, masz Diesla? Nie będziesz mógł nim wjechać do większości krajów! [LISTA]

PILNE! Kierowco, masz Diesla? Nie będziesz mógł nim wjechać do większości krajów! [LISTA]

Podaj dalej

Zamierzasz niebawem wybrać się za granicę swoim samochodem? Jeśli masz auto z silnikiem Diesla wcale nie musi być to takie łatwe. Prezentujemy listę miast zagranicznych, do których nie wjedziesz!

Nie pojedziesz do Berlina i Paryża!

Coraz więcej krajów wprowadza zakazy ruchu dla samochodów napędzanych dieslem. Wszystko z powodu nadmiernego zanieczyszczenia powietrza, które powoduje rocznie ponad pół miliona zgonów. Silniki Diesla emitują substancję, które przenikają do krwi i płuc, dlatego też nic dziwnego, że wiele krajów zaczęło z nim walkę.

Za wjazd z silnikiem Diesla do niektórych miast grożą spore mandaty. Mowa tutaj między innymi o takich miastach jak Berlin czy Paryż, które zawsze były bardzo chętnie odwiedzane przez Polaków.

Zakazy dla Diesla obowiązują też m.in. we Francji i Belgii

Zakaz Diesla zmieszany z błotem przez ekspertów

Zakaz wjazdu dla nieekologicznych pojazdów obowiązuje również między innymi w Hamburgu, Stuttgarcie oraz Magdeburgu. Podobne obostrzenia są także w Danii, Belgii, Francji i Austrii.

Przed wyjazdem warto więc dokładnie sprawdzić obostrzenia obowiązujące w zagranicznych miastach. Żadne z was nie chciałoby chyba płacić za swoją niewiedzę.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News