PILNE! Kierowco, masz bezterminowe prawo jazdy? Czekają Cię potężne kłopoty! Musisz wymienić dokument!

PILNE! Kierowco, masz bezterminowe prawo jazdy? Czekają Cię potężne kłopoty! Musisz wymienić dokument!

prawo jazdy zmiany w przepisach

Podaj dalej

Złe informacje dla kierowców posiadających bezterminowe prawo jazdy. Rząd już ostatecznie postanowił i wiemy dokładnie, kiedy wasze „prawko” straci ważność. Zobacz, o czym koniecznie będziesz musiał pamiętać.

Bezterminowe prawo jazdy – kiedy musisz wymienić swój dokument?

prawo jazdy word

Od 2015 roku nie możemy już wyrobić bezterminowego prawa jazdy. Aktualnie ważność „prawka” jest uzależniona od kategorii posiadanych przez nas uprawnień. W dzisiejszych czasach prawo jazdy można otrzymać najdłużej na 15 lat.

Co teraz z kierowcami, którzy w przeszłości otrzymali bezterminowe prawko? Nie martwcie się, oczywiście wasze „prawko” nadal jest ważne. Musicie jednak pamiętać, że będziecie musieli je wymienić. Kiedy? Do urzędu będziecie musieli zgłosić się w latach 2028-2033. Po 2033 roku wasze bezterminowe prawko straci ważność.

Nie będziecie musieli ponownie zdawać egzaminów

prawo jazdy mobywatel

Pamiętajcie, że podczas wymiany prawka w latach 2028-2033 nie będziecie musieli ponownie zdawać egzaminów na posiadane przez was kategorie. Zmienić musicie jedynie sam „plastik”, który od daty jego wydania będzie obowiązywał już tylko 15 lat i właśnie w takich odstępach czasowych będziecie musieli go wymieniać.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News