PILNE: Katastrofalne wieści dla posiadaczy LPG! To już definitywny koniec autogazu?!

PILNE: Katastrofalne wieści dla posiadaczy LPG! To już definitywny koniec autogazu?!

Od 1 stycznia 2022 r. duże zmiany dla tankujących LPG

Podaj dalej

Kierowcy samochodów z instalacją LPG w ostatnim czasie co jakiś czas słyszą o niezbyt przyjemnych dla nich informacjach. Mowa tutaj zarówno o podwyższających się cały czas cenach autogazu, jak i o planach z zakazem używania LPG w dużych miastach. Niestety, teraz też nie mamy dobrych wiadomości – znacznie maleje rynek samochodów z instalacją LPG.

Instalacja LPG w Polsce pomału odchodzi do lamusa? Niestety wiele na to wskazuje…

gaz autogaz lpg nowe przepisy homologacja
fot. pixabay

Z informacji przedstawionych przez sieć autokomisów AAA Auto wynika, iż liczba pojazdów na gaz, która jest sprzedawana w tym roku zmalała do 14,3 tysięcy. Dla porównania w roku 2020 takich samochodów było około 19 tysięcy. Wiele wskazuje na to, że to dopiero początek i trend spadkowy niestety w dalszym ciągu będzie się utrzymywał, jeśli chodzi o sprzedaż samochodów na gaz.

Branża LPG w przeszłości w naszym kraju wiele razy zmagała się już z kryzysem. Teraz jednak sytuacja wygląda bardzo poważnie, o czym możemy przeczytać w poniedziałkowej „Rzeczpospolitej”.

– Perspektywy nie wyglądają dobrze jeśli weźmiemy pod uwagę obecne plany Unii Europejskiej. LPG dotychczas było definiowane w prawie europejskim, jako paliwo alternatywne, które mogło być w krajach członkowskich promowane względem benzyny, czy diesla. Jednak docelowo również LPG ma być zastąpione przez paliwa zeroemisyjne – mówią w rozmowie z „Rz” Rafał Bajczuk, ekspert Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych oraz Andrzej Olechowski, który jest dyrektorem generalnym Polskiej Organizacji Gazu Płynnego.

Wypowiedzi ekspertów nie są dla nas zbyt optymistyczne. Co dalej z LPG w naszym kraju?

autogaz paliwo lpg

W Polsce mamy dużo stacji benzynowych przystosowanych do LPG oraz sporą flotę pojazdów. Z wielu danych wynika, iż nasz kraj oprócz Turcji jest państwem, w którym jest najwięcej na świecie samochodów zasilanych autogazem. Nadchodzące problemy nie są zatem dla nas optymistycznymi wieściami.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News