PILNE! Już niedługo ogromne zmiany na stacjach benzynowych! Zupełnie nowe oznakowania na dystrybutorach!

PILNE! Już niedługo ogromne zmiany na stacjach benzynowych! Zupełnie nowe oznakowania na dystrybutorach!

Gasoline

Podaj dalej

Już niedługo na stacjach benzynowych zapanuje duża rewolucja. Chodzi tutaj konkretnie o dystrybutory paliwa. Aktualnie stacje benzynowe oznaczały dystrybutory i pistolety tak jak chciały. Teraz to się zmieni i w życie wejdą konkretne, określone przepisy, które wprowadzą porządek w tym temacie.

Stacje benzynowe przejdą ogromne zmiany! Zmieni się oznakowanie dystrybutorów

Ministerstwo Klimatu i Środowiska już w 2019 roku chciało wprowadzenia obowiązkowych oznaczeń pojazdów i dystrybutorów. Teraz po dwóch latach projekt pojawił się w Rządowym Centrum Legislacji. Zgodnie z nowym rozporządzeniem oznakowania będą musiały teraz pojawić się na dystrybutorach, pistolecie oraz na pojeździe w pobliżu otoczenia wlewu paliwa. Ma to zapobiec pomyłkom, jakie pojawiają się przy wyborze paliwa.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem benzyna będzie oznaczana literą „E”, a olej napędowy literą „B”. Oprócz tego pojawi się także kilka innych zmian odnośnie oznaczania, ale o nich was poinformujemy, kiedy zostaną już oficjalnie zatwierdzone. Bo jak mniemamy do tego czasu może się jeszcze w tej kwestii sporo zmienić.

Wreszcie będziemy zgodni z unijnymi standardami. Tyle na to czekaliśmy!

diesel benzyna

Tym samym Polska wreszcie będzie miała dystrybutory zgodne z unijnymi standardami. Dzięki temu nie będzie już problemów z zatankowaniem odpowiedniego paliwa oraz będzie mniejsze ryzyko pomyłki. Przepisy wejdą w życie po trzech miesiącach od ich ogłoszenia. Jest więc zatem jeszcze trochę czasu, ale zmiany już nadchodzą i to można potwierdzić.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News