PILNE: Jest szansa na tani olej napędowy! Kierowcy diesla wreszcie odetchną z ulgą?!

PILNE: Jest szansa na tani olej napędowy! Kierowcy diesla wreszcie odetchną z ulgą?!

PILNE: Jest szansa na tani olej napędowy! Kierowcy diesla wreszcie odetchną z ulgą?!

Podaj dalej

Od czasu wybuchu wojny w Ukrainie, musieliśmy szukać alternatywy, gdzie znaleźć źródło dostaw ropy naftowej. Wybór padł na Kazachstan, jednak w ostatnim czasie również i ten kraj zaczął zmagać się ze sporymi problemami paliwowymi. A jest to dla nas spory problem, bowiem Kazachstan oferował stosunkowo tanie paliwo. Co dalej z kierowcami samochodów typu diesel? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w naszym artykule.

Kierowcy mieli szansę korzystać z taniego oleju napędowego. Teraz będzie drożej, ale i tak… tanio

paliwo płatność gotówka karta stacja paliw benzyna diesel

Władze Kazachstanu w najbliższym czasie myślą o wprowadzeniu zróżnicowanych cen oleju napędowego dla pojazdów tranzytowych oraz na przygranicznych stacjach paliw, o czym informuje serwis wnp.pl. Zagraniczni kierowcy tym samym będą mieli płacić za tamtejsze paliwo dwa razy więcej niż krajowi kierowcy. Są to złe informacje także dla polskich kierowców, którzy również będą musieli zmierzyć się z tym problemem.

Zgodnie z planem przedstawionym przez lokalne władze obywatele Kazachstanu będą mogli tankować dziennie nawet 100 litrów oleju napędowego po cenie około 2,24-2,53 złotego za litr. Cudzoziemcy za diesel zapłacą z kolei około 4,38 zł, w związku z czym o wiele więcej, choć porównując aktualne ceny diesla w naszym kraju, w dalszym ciągu mówimy tutaj o stosunkowo atrakcyjnych warunkach, czego warto mieć świadomość.

Ceny diesla cały czas idą od góry. Kierowcy muszą się z tym pogodzić

benzyna diesel ceny paliw paliwo

Przypomnijmy, że diesel w ostatnim czasie mocno skoczył do góry. Nic dziwnego zatem, że wiele krajów zaczęło interesować się kazachstańską ropą. Mimo tego kryzys dopadł nawet tamtejsze regiony, przez co musimy się nastawić na zakończenie tego paliwowego eldorado płynącego z okolic Kazachstanu…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News