PILNE: Jakie ceny paliw w poniedziałek 21 marca? Kierowcy masowo podjeżdżają na stacje benzynowe!

PILNE: Jakie ceny paliw w poniedziałek 21 marca? Kierowcy masowo podjeżdżają na stacje benzynowe!

diesel benzyna lpg

Podaj dalej

Dzisiaj poniedziałek, a więc początek kolejnego tygodnia. Każdy kolejny tydzień jest też tym samym kolejną nadzieją dla kierowców na lepsze ceny benzyny, diesla i LPG. Jak to wygląda aktualnie na stacjach paliw w całym kraju? Jakie są poszczególne ceny paliwa? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie w naszym artykule!

Jakie ceny paliwa w Polsce w poniedziałek 21 marca?

paliwo-stacja-benzynowa-strajk-2
fot. freepik

W ostatnich tygodniach cały czas słyszeliśmy coraz to nowsze informacje na temat cen ropy, która w ubiegłym tygodniu spadła do ceny z poziomu poniżej 100 dolarów. Dzisiaj jednak baryłka ropy Brent kosztuje 111 dolarów, co nie jest dobrą informację dla kierowców. Przed weekendem notowania ropy odrobiły straty z ostatnich dni i sytuacja w dalszym ciągu nie jest za wesoła.

– Na okres między 21 i 27 marca 2022 nasza prognoza dla cen detalicznych to 6,89-7,04 zł/l dla benzyny 98-oktanowej i 6,47-6,62 zł/l dla benzyny Pb95. W przypadku diesla ceny nadal będą wyraźnie wyższe od benzyn i tu widełki cenowe wyniosą 7,31-7,52 zł/l. Autogaz, który w dostawach do stacji ostatnio drożał, może kosztować 3,73-3,84 zł/l w omawianym tygodniu – mówią eksperci ds. paliwa z serwisu e-petrol.pl, cytowani przez Moto Fakty.

Średnie ceny paliwa w dalszym ciągu nie napawają nas optymizmem…

lpg-juz-nie-jest-najtansze-paliwo-obniza-technologia
fot. freepik

Średnie ceny paliwa, które są prognozowane przez analityków mogą w wielu miejscach różnić się od siebie. Jak to jednak wygląda dzisiaj, 21 marca na stacjach paliw w Polsce? Jeśli chodzi o benzynę Pb95 to są miejsca, gdzie można zatankować ją nawet za 6,12 zł za litr. Średnia cena w całym kraju oscyluje jednak nieco ponad 6,50 złotego. Diesel w dalszym ciągu jest dosyć drogi i kosztuje ponad 7 złotych za litr. Nie mamy też dobrych informacji dla kierowców LPG, którzy za litr autogazu płacą około 3,80 złotego.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News