PILNE: Jakie ceny paliw po weekendzie majowym? Ekspert nie ma dobrych informacji dla kierowców!

PILNE: Jakie ceny paliw po weekendzie majowym? Ekspert nie ma dobrych informacji dla kierowców!

ceny paliw diesel benzyna

Podaj dalej

Ceny paliw uderzają wszystkich kierowców w naszym kraju po kieszeni od dłuższego czasu. Paliwo po świętach cały czas idzie do góry, a kumulacja wzrostów cen będzie widoczna podczas weekendu majowego. Koszty tankowania cały czas rosną i niewiele wskazuje na to, aby coś w tym aspekcie miało się zmienić w nadchodzącym czasie.

Jakie ceny paliw podczas weekendu majowego? Nie mamy dobrych informacji dla kierowców…

paliwo diesel benzyna
fot. freepik

Zastanawiacie się jakie są przyczyny podwyżek cen? Na to pytanie spróbuje odpowiedzieć ekspert e-petrol.pl Jakub Bogucki, który uważa, że kierunek zwyżkowy będzie obecny jeszcze na stacjach w naszym kraju przez dłuższy okres.

– Mijający tydzień przynosi nam podwyżki i ponownie kierunek zwyżkowy zaczyna być obowiązujący. Biorąc pod uwagę całą sytuację makroekonomiczną nie należy spodziewać się by w kolejnych dniach obniżka miała jakieś mocne podstawy. Ropa kosztuje ok. 106 dolarów. Cały czas wisi nad rynkiem groźba embarga unijnego na ropę z Rosji i to cały czas stymuluje obawy o wyższe ceny surowca na rynkach światowych. Na kolejne dni spodziewamy się jednoznacznych podwyżek – uważa Jakub Bogucki.

Perspektywy na najbliższe tygodnie nie są optymistyczne. Niestety…

paliwo diesel benzyna
fot. freepik

Perspektywy na majówkę też nie są niestety optymistyczne. Detaliczne ceny paliw pójdą do góy, a koszty tankowania w ostatnich dniach kwietnia mogą być bardzo bolesne. Niestety, po weekendzie majowym ten trend także może się utrzymać. Oznacza to, że na obniżki cen paliw będziemy musieli jeszcze poczekać. Jak długo? Tego niestety nikt nie wie…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News