PILNE: Jakie ceny paliw na stacjach w środę 27 lipca 2022 roku? Dobre informacje dla kierowców!

PILNE: Jakie ceny paliw na stacjach w środę 27 lipca 2022 roku? Dobre informacje dla kierowców!

paliwo diesel benzyna

Podaj dalej

Przed nami kolejne najnowsze notowania, jeśli chodzi o ceny paliw i węgla. Jeśli chodzi o to jak ceny wyglądają w środę 27 lipca, to mamy tutaj do czynienia z delikatną stabilizacją. Ceny węgla w europejskich portach ARA skoczyły co prawda do 347 dolarów, ale średnie ceny paliw na stacjach benzynowych w dalszym ciągu są bardzo stabilne.

Jakie ceny paliw na stacjach benzynowych w Polsce w środę 27 lipca 2022 roku?

zakaz tankowania ceny paliw paliwo alternatywy rower hulajnoga
fot. freepik

Już na początku miesiąca w europejskich portach ARA cena węgla wynosiła ponad 400 dolarów za tonę – jest to olbrzymia podwyżka, choć teraz za tonę węgla płacimy około 347 dolara za tonę. Warto też pamiętać, że węgiel można taniej kupić w sklepie internetowym Polskiej Grupy Górniczej, gdzie cena węgla waha się od 710 do 1045 zł za 1000 kg. Trzeba jednak się śpieszyć, ponieważ chętnych na zakup tego surowca nie brakuje i zapasy bardzo szybko się kończą.

Jesteście jednak zapewne ciekawi, jak wyglądają średnie ceny paliw w środę 27 lipca 2022 roku. Z danych przedstawionych przez serwis autocentrum.pl jednoznacznie wynika, że aktualnie litr benzyny Pb95 wyceniany jest średnio na 7,24 zł, natomiast litr Pb98 na około 7,81 zł. Litr oleju napędowego to wydatek rzędu 7,49 zł za litr, natomiast za LPG trzeba aktualnie płacić około 3,30 zł za każdy litr autogazu.

Ceny paliw na stacjach cały czas idą do góry. Co z tym zrobić?

Jak sami zatem widzicie ceny paliw w tym tygodniu praktycznie się nie zmieniają. Od poniedziałki obserwujemy praktycznie cały czas takie same ceny przy dystrybutorach na stacjach paliw. Względem ostatnich dni benzyna Pb98 potaniała o dwa grosze, natomiast autogaz zdrożał o grosz. Są to jednak na tyle małe różnice, że praktycznie ich nie odczuwamy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News