PILNE: Jakie ceny paliw na stacjach w Polsce we wtorek 26 kwietnia 2022 roku? Nie mamy dobrych wieści...

PILNE: Jakie ceny paliw na stacjach w Polsce we wtorek 26 kwietnia 2022 roku? Nie mamy dobrych wieści...

paliwo diesel benzyna

Podaj dalej

Ceny paliw od początku 2022 roku nie rozpieszczają kierowców. Co chwilę słyszymy informacje o kolejnych podwyżkach cen za benzynę, diesel i LPG, co nie jest dla nas powodem do optymizmu w tych trudnych czasach. Aktualnie średnia różnica pomiędzy ceną benzyny a oleju napędowego wynosi 67 groszy i niewiele wskazuje na to, aby coś w tym aspekcie miało się specjalnie zmienić.

Ile kosztuje paliwo na stacjach w Polsce we wtorek 26 kwietnia 2022 roku?

paliwo benzyna diesel
fot. freepik

Metr sześcienny benzyny Pb95 w oficjalnych cennikach rafinerii jest aktualnie wyceniany na 5896 zł, co jest ceną wyższą o prawie 40 złotych od stawki, jaką obserwowaliśmy na rynkach jeszcze tydzień temu. Diesel przez krajowych producentów jest z kolei aktualnie wyceniany na 6634,20 zł za metr sześcienny, co także nie daje nikomu powodów do optymizmu, zwłaszcza jak sprawdzimy ceny tego paliwa na stacjach w Polsce.

Ze zwyżkowego trendu, jeśli chodzi o ceny paliwa, jak na razie wyłamało się jedynie LPG, ponieważ tankowanie autogazu jest o kilka groszy tańsze niż przed tygodniem. W dalszym ciągu nie są to jednak wymarzone informacje dla kierowców, którzy woleliby raczej usłyszeć nieco bardziej pozytywne informacje na temat cen paliwa na stacjach w całym kraju.

Sytuacja nie jest optymistyczna. Na próżno szukać nam pozytywnych wieści

Polski bon na paliwo już jest!
fot. freepik.com – demanna

Jak sytuacja wygląda na wybranych stacjach paliw we wtorek 26 kwietnia 2022 roku? Jeśli chodzi o benzynę Pb95 to ta kosztuje od 6,38 zł w Warszawie do 6,52 zł na stacji w Skierniewicach. Olej napędowy w dalszym ciągu jest strasznie drogi, ponieważ kosztuje on od 7,13 zł za litr w Suwałkach do 7,32 zł na litrze w Białej Podlaskiej, co nie jest dla nikogo pozytywną informacją w tych trudnych czasach…

źródło: Moto Fakty

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News