PILNE: Jakie ceny paliw na stacjach w Polsce w środę 27 kwietnia? Są optymistyczne wiadomości!

PILNE: Jakie ceny paliw na stacjach w Polsce w środę 27 kwietnia? Są optymistyczne wiadomości!

diesel benzyna paliwo cena paliw paliwa

Podaj dalej

Ceny paliwa na stacjach benzynowych w całym kraju nie są zbyt optymistyczne, o czym przekonujemy się praktycznie każdego dnia. Zastanawialiście się, ile kosztuje paliwo na stacjach w naszym kraju w środę 27 kwietnia? Jeśli tak, to odpowiedź na to pytanie znajdziecie w naszym artykule.

PILNE: Jakie ceny paliwa na stacjach benzynowych w Polsce w środę 27 kwietnia 2022 roku?

diesel benzyna putin ropa
fot. pixabay

Ropa Brent aktualnie kosztuje około 104 dolary za baryłkę. Przypomnijmy, że jeszcze przed rozpoczęciem rosyjskiej inwazji na Ukrainę kwota ta wynosiła około 90 dolarów. Jest to zatem duża przebitka, która ma odzwierciedlenie na stacjach paliwowych. Warto przecież podkreślić, że cena detaliczna oleju napędowego przez ostatni tydzień skoczyła aż o 14 groszy.

Sytuacja przy dystrybutorach w związku z tym w dalszym ciągu nie napawa optymizmem, choć na niektórych stacjach benzynę Pb95 „można dorwać” za 6,30 zł za litr, co z pewnością jest pewnym promyczkiem nadziei dla kierowców. Niestety, w dalszym ciągu na niektórych stacjach litr benzyny kosztuje nawet ponad 6,50 zł za litr.

Diesel, benzyna i LPG w dalszym ciągu na wysokim pułapie cenowym. Niestety…

Polski bon na paliwo już działa
fot. freepik.com – gabrielemaltinti

Jeśli chodzi o diesel, to ten w dalszym ciągu praktycznie pozostaje bez zmian i kosztuje od 7,11 zł do 7,25 zł w zależności od stacji. Jeśli chodzi o autogaz, to litr LPG w środę 27 kwietnia 2022 roku kosztuje przeciętnie 3,58 zł, w zależności od konkretnego regionu i danej stacji benzynowej.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News