PILNE: Jakie ceny paliw na stacjach w Polsce od 10 lipca 2022 roku? Mamy dla was dobre wiadomości!

PILNE: Jakie ceny paliw na stacjach w Polsce od 10 lipca 2022 roku? Mamy dla was dobre wiadomości!

benzyna ceny paliw paliwo diesel

Podaj dalej

Wakacje to czas, w którym kierowcy szczególnie zwracają uwagę na ceny paliw, jakie czekają na nich przy dystrybutorach. Nic w tym dziwnego – to czas wyjazdów oraz urlopów, w związku z czym każdemu z nas zależy na jak najtańszej benzynie. Ceny paliw od dłuższego czasu jednak nas nie rozpieszczają, choć najbliższy weekend będzie pod tym względem nieco lepszy.

Jakie ceny paliw na stacjach w Polsce od 10 lipca 2022 roku?

paliwo diesel benzyna
fot. freepik.com – blasco5

Z analizy detalicznych cen paliw, która została przeprowadzona przez paliwowych ekspertów, zarówno z BM Reflex, jak i z e-petrol.pl wynika, że średnie ceny paliwa na stacjach benzynowych spadły o nawet 15 groszy na litrze. Średnia cena, jaką musieliśmy płacić za litr benzyny w ubiegłym tygodniu wyniosla 7,74 zł i taka sama kwota dotyczyła oleju napędowego. Cena LPG także nieco poszła w dół, dzięki czemu aktualna średnia stawka za autogaz wynosi 3,45 zł za litr.

– Drugi pełny tydzień lipca powinien zatem przynieść na stacje paliw korektę cen w dół. Najpopularniejszą benzynę bezołowiową średnio powinniśmy tankować po 7,49-7,61 zł za litr, podczas gdy za olej napędowy właściciele samochodów z silnikiem wysokoprężnym wydadzą nieco więcej niż w przypadku benzyny, bo 7,52-7,64 zł/l. Tradycyjnie już najmniejsze wahania cen dotyczyć będą autogazu – w przyszłym tygodniu paliwo to będzie nadal tanieć i przeciętnie za litr tego paliwa będzie się płacić 3,30-3,40 zł – komentuje aktualną sytuację na rynku paliw analityk e-petrol.pl – Jakub Bogucki.

Jakie ceny benzyny, diesla i LPG w najbliższy weekend?

benzyna diesel ceny paliwo ropa naftowa
Freepik

A jakie ceny paliw będą dostępne na stacjach w najbliższy weekend czyli 9 i 10 lipca 2022 roku? Mamy tutaj do czynienia z wyraźną tendecją spadkową. W zależności od konkretnego regionu w kraju litr benzyny ma kosztować między 7,45 a 7,52 zł. Diesel będzie kosztował około 7,55-7,65 zł za litr, a LPG aktualnie wyceniane jest na 3,50 zł za litr, patrząc na średnią cenę tego paliwa w całym kraju. Jak oceniacie kwoty, jakie przyjdzie wam zapłacić za paliwo przez weekend? Dajcie nam znać w komentarzach!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News