PILNE: Jakie ceny paliw na stacjach benzynowych w sobotę 28 maja? To prawdziwa drożyzna!

PILNE: Jakie ceny paliw na stacjach benzynowych w sobotę 28 maja? To prawdziwa drożyzna!

benzyna diesel ceny paliwo ropa naftowa

Podaj dalej

Ceny paliw już od dłuższego czasu nie rozpieszczają kierowców. Praktyczie co tydzień otrzymujemy coraz to gorsze informacje od ekspertów dotyczące ceny benzyny, diesla i autogazu na stacjach paliw w całej Polsce. Jak wyglądają ceny poszczególnych rodzajów paliwa w sobotę 28 maja 2022 roku? Odpowiedź na to pytanie poznacie z naszego artykułu!

Jakie ceny paliw na stacjach benzynowych w sobotę 28 maja 2022 roku?

diesel benzyna ceny paliw
fot. freepik.com – shangarey

Ceny benzyny Pb95 aktualnie wynoszą nawet 7,50 zł za litr, w zależności od konkretnego regionu w kraju i konkretnej stacji benzynowej. Najtaniej benzyna kosztuje we Wrocławiu, gdzie za litr benzyny w sobotę 28 maja musicie zapłacić około 7,29 zł. Mimo tego i tak oczywiście jest to wysoka kwota, która spędza sen z powiek wielu kierowcom.

Nielepiej wygląda sytuacja oleju napędowego. Diesel w ostatnich dniach poszedł nieco w dół z ceną, jednak mimo tego w dalszym ciągu kierowcy za litr oleju napędowego muszą płacić średnio około pomiędzy 7,00 do 7,30 zł za litr. Najtaniej diesel aktualnie kosztuje w Białymstoku, z kolei najwięcej za olej napędowy płacą aktualnie mieszkańcy Poznania.

Benzyna, diesel i autogaz w dalszym ciągu kosztują krocie. Kierowcy przepłacają za paliwo

paliwo węgry zatankować
fot. freepik.com –
lucigerma

LPG aktualnie w dalszym ciągu kosztuje średnio około 3,55 zł za litr, co nie jest żadną promocją dla kierowców. W niektórych regionach w kraju za litr autogazu trzeba z kolei zapłacić nieco ponad 3,80 zł. Jak sami zatem widzicie, sytuacja paliwowa w naszym kraju w dalszym ciągu jest daleka od optymizmu i niewiele wskazuje na to, aby coś w tym aspekcie miało się zmienić…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News