PILNE: Jakie ceny na stacjach paliw w Polsce od 15 marca? Nie mamy dla was dobrych informacji! [RAPORT]

PILNE: Jakie ceny na stacjach paliw w Polsce od 15 marca? Nie mamy dla was dobrych informacji! [RAPORT]

paliwo-stacja-benzynowa-strajk

Podaj dalej

Ceny paliw jeszcze niedawno kosztowały poniżej 6 złotych za litr, jednak wydaje się, że te czasy już dawno odeszły do lamusa. Już nie mamy prawa zastanawiać się, czy ceny paliw wrócą na poziom 6 złotych za litr, a raczej musimy się zastanowić, czy niedługo benzyna i diesel nie będą kosztować po 10 złotych za litr. Jak sytuacja na stacjach paliw wygląda dzisiaj, we wtorek 15 marca? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

Jak wyglądają ceny na stacjach paliw w Polsce 15 marca 2022 roku?

paliwo-tanieje-ale-jest-nowy-problem
fot. freepik

Wielu z nas nieco się uśmiechnęło, gdy zobaczyło, że ceny ropy naftowej wynoszą ponownie około 1100 dolarów za baryłkę, co może dać nam trochę podstaw do optymizmu. Oczywiście bardzo umiarkowanego, bo jednak do ideału jeszcze sporo brakuje. Od kilku dni notujemy spadek cen ropy na rynkach światowych, a nasza waluta także nieco się umocniła. Mimo tego ceny paliw na stacjach w zależności od pory dnia cały czas się zmieniają, co potwierdza analityk Jakub Bogucki z e-petrol.pl.

– Na razie nie można stwierdzić z dużą dozą pewności, że obniżka będzie na tyle głęboka, aby powrócić do poziomów sprzed wojny. Wciąż najbardziej absorbującym tematem pozostaje wszak rosyjska inwazja i wynikające z niej zaburzenie stabilności relacji gospodarczych w całej Europie. W warunkach konieczności szukania alternatyw dla rosyjskiej ropy czy stopniowego wykluczania Rosji z grona eksporterów za pomocą sankcji na pewno zjawiska te przekładać się będą – nawet mimo chwilowych korekt – na utrzymujące się wysoko ceny surowca i paliw gotowych – tłumaczy ekspert.

Aktualna sytuacja na stacjach sprawia, że kierowcy muszą sięgać głęboko do kieszeni…

paliwo-stacje paliw
fot. freepik

Jak aktualnie wygląda sytuacja na stacjach benzynowych? Jeśli chodzi o benzynę Pb95 dnia 15 marca w Warszawie, to kosztuje ona około 6,83 zł za litr. Diesel plasuje się w kwocie około 7,65 zł za litr zarówno w Bytomiu, Warszawie, jak i Poznaniu, a z kolei za litr autogazu aktualnie płacimy, w zależności od miasta, ponad 3,60 zł za litr. Jak sami zatem widzicie, sytuacja nie jest łatwa, ale liczymy, że z dnia na dzień będzie nieco lepiej.

źródło: Moto Fakty

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News