PILNE: Jak dużo samochodów nie przechodzi przeglądu technicznego? Te liczby to jakiś kosmos!

PILNE: Jak dużo samochodów nie przechodzi przeglądu technicznego? Te liczby to jakiś kosmos!

fałszywy przegląd techniczny widmo kara grzywna (3)

Podaj dalej

W ostatnim czasie poznaliśmy statystyczne wyniki badań przeglądów technicznych pojazdów. Liczby, które ukazały się w tym raporcie dla wielu mogą być szokujące. Jak myślicie, ile samochodów w ubiegłym roku nie przeszło przeglądu technicznego? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie oczywiście w naszym artykule!

Ile samochodów nie przeszło w 2021 roku przeglądu technicznego w Polsce?

kara mandat przegląd badanie
fot. pixabay

W ubiegłym roku w całym naszym kraju wykonano ponad 18,5 miliona badań technicznych samochodów. Co ciekawe, negatywnym wynikiem badanie zakończyło jedynie niecałe 2,5 procent wszystkich sprawdzanych samochodów. Pokazuje to, że jakość samochodów w naszym kraju cały czas idzie do góry, a co za tym idzie, zwiększa się nasze bezpieczeństwo na drogach.

Z danych przedstawionych przez Centralną Ewidencję Pojazdów i Kierowców wynika jednak, że w Polsce działa coraz mniej stacji kontroli pojazdów. W ubiegłym roku działało ich niespełna 5,5 tysiąca, co nie jest szczególnie wybitnym wynikiem. Mimo tego diagności w ubiegłym roku przeprowadzili dokładnie 19 516 315 badań technicznych – mowa tutaj zarówno o kontrolach okresowych, dodatkowych, jak i ponownych.

Poziom bezpieczeństwa na polskich drogach idzie stopniowo do góry!

Jak sami zatem widzicie wyniki badań technicznych z roku na rok w naszym kraju ulegają poprawie. To dobrze, bo przecież pamiętamy jeszcze niedawne czasy, kiedy często słyszało się o awariach samochodów, które przechodziły przeglądy techniczne „po znajomości”. Wydaje się, że te czasy bezpowrotnie minęły, a my nie musimy już teraz martwić się, że jakieś auto „rozkraczy” się przed nami na drodze, powodując niebezpieczeństwo.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News