PILNE: Inflacja cały czas postępuje. Eksperci nie mają wątpliwości: Wzrost cen w sklepach dopiero się zaczyna!

PILNE: Inflacja cały czas postępuje. Eksperci nie mają wątpliwości: Wzrost cen w sklepach dopiero się zaczyna!

inflacja wzrost cen

Podaj dalej

Niestety, inflacja nie przestaje atakować i problem ten w dalszym ciągu atakuje obywateli. Z informacji przedstawionych przez Instytut Badań Ekonomicznych (IFO) wynika, że większość firm podjęło decyzję o podwyżkach cen produktów, co może stać się dużym motorem inflacji. Oprócz energii elektrycznej i gazu, możemy spodziewać się podwyżek cen artykułów spożywczych, które także pójdą znacząco do góry. Sytuacja nie wygląda za ciekawie.

Inflacja nie przestaje atakować. Czekają nas kolejne podwyżki cen wszystkich produktów!

inflacja polska styczeń
fot. pixabay

Inflacja na terenie całych Niemiec od dłuższego czasu idzie cały czas do góry. Z informacji przedstawionych przez IFO wynika, że nawet dwie trzecie producentów żywności na terenie całego kraju planuje podwyższenie cen swoich produktów. Podwyżki te mają być najwyższe w historii, przynajmniej od czasu zjednoczenia Niemiec. Ceny żywności w Niemczech w porównaniu z ubiegłym rokiem mają wzrosnąć aż o 7 procent.

Niemcy planują wprowadzić specjalny zasiłek Hartz IV dla osób potrzebujących, aby nieco odciążyć je w tym trudnym czasie podwyżek. Mowa tutaj o zasiłku wynoszącym 155 euro miesięcznie na artykuły spożywcze, co każdej potrzebującej osobie dałoby kwotę 5,10 euro dziennie na zakupy. Niemieckie media przypominają jednak, że podwyżka stawek zasiłku jest o wiele niższa, niż wzrost inflacji, co może okazać się zatem barierą nie do przeskoczenia dla osób z najniższych grup społecznych.

Inflacja jeszcze nigdy nie była tak wysoka! To jakaś prawdziwa plaga…

inflacja polska styczeń
fot. pixabay

Przypomnijmy, że w grudniu ubiegłego roku ceny artykułów spożywczych w Niemczech wzrosły o 5,3 procent. Jest to tym samym najwyższy poziom inflacji w Niemczech od czerwca 1992 roku. Wiele wskazuje jednak na to, że to nie koniec podwyżek cen, w związku z czym tamtejsi obywatele muszą przypiąć pasa i przygotować się na trudniejsze czasy, które nieuchronnie nadchodzą do tego kraju…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News