PILNE: Ile zapłacimy za paliwo na stacjach w Polsce 5 kwietnia 2022 roku? Niestety, ceny cały czas idą do góry!

PILNE: Ile zapłacimy za paliwo na stacjach w Polsce 5 kwietnia 2022 roku? Niestety, ceny cały czas idą do góry!

diesel benzyna cena paliwa

Podaj dalej

Ceny paliw na stacjach benzynowych cały czas się zmieniają, przez co kierowcy w naszym kraju każdego dnia muszą liczyć się z niespodziankami, jakie na nich czyhają na stacjach benzynowych. Zastanawiacie się, jakie ceny paliw czekają na was przy dystrybutorach we wtorek 5 kwietnia 2022 roku? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie oczywiście w naszym artykule! Zapraszamy i życzymy miłej lektury!

PILNE: Jakie są ceny paliwa na polskich stacjach benzynowych we wtorek 5 kwietnia 2022 roku?

Uruchomiono polski bon na paliwo
fot. freepik.com – syda_productions

– Spadające hurtowe notowania paliw sugerują obniżki na stacjach, ale skala wcześniejszych podwyżek w hurcie nie została w całości przeniesiona na klientów przez operatorów rynku detalicznego, dlatego w najbliższych dniach spodziewamy się raczej stabilizacji cen. Według prognoz e-petrol.pl w pierwszym tygodniu kwietnia na stacjach możemy spodziewać się cen z przedziału: 6,63-6,77 zł/l dla 95-oktanowej benzyny, 7,62-7,77 zł/l dla diesla i 3,69-3,79 zł/l dla LPG – tak skomentował bieżącą sytuację na rynku paliw ekspert Grzegorz Maziak z e-petrol.pl, cytowany przez serwis Moto Fakty.

Ceny paliw cały czas zatem rosną, a my nie mamy na to nawet najmniejszego wpływu. Wydaje się więc zatem, że w tym miesiącu na próżno możemy liczyć na jakieś obniżki cen i pozostaje nam zaakceptować bieżący stan rzeczy i z niecierpliwością wyczekiwać lepszych czasów na stacjach paliw. A jak to wygląda dokładnie, jeśli chodzi o dokładne ceny benzyny, diesla i LPG we wtorek 5 kwietnia? Niestety nie za dobrze.

Nie mamy dla was optymistycznych informacji. Trzeba czekać na lepsze czasy…

Jeśli chodzi o benzynę Pb95, to jak wynika z zestawienia serwisu Moto Fakty, kosztuje ona aktualnie około 6,55 zł za litr, w zależności od konkretnego miasta i konkretnej stacji benzynowej. Ceny diesla także nieco poszły w dół, ale w dalszym ciągu nie jest to zadowalający kierowców pułap, ponieważ średnio za litr oleju napędowego aktualnie trzeba zapłacić 7,26 zł. W dalszym ciągu trudna jest sytuacja LPG, ponieważ autogaz w dalszym ciągu „trzyma” wysoki pułap cenowy i kosztuje około 3,80 zł za litr. Gdzie te czasy, kiedy LGP kosztowało po 2,50 zł…

źródło: e-petrol.pl + Moto Fakty

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News