PILNE: Ile kosztuje paliwo w Polsce 28 marca 2022 roku? Zupełnie nowe ceny benzyny, diesla i LPG!

PILNE: Ile kosztuje paliwo w Polsce 28 marca 2022 roku? Zupełnie nowe ceny benzyny, diesla i LPG!

stacja-benzynowa-paliwo

Podaj dalej

Ceny paliw codziennie zaskakują polskich kierowców, ponieważ zmieniają się one jak w kalejdoskopie. Dzisiaj rozpoczynamy jednak nowy tydzień, a co za tym idzie – mamy nowe nadzieje, odnośnie ceny paliwa na stacjach benzynowych. Jesteście ciekawi ile dzisiaj zapłacicie na stacjach za benzynę, diesel i LPG? Jeśli tak, to w naszym artykule poznacie odpowiedzi na te pytania!

PILNE: Ile kosztuje paliwo w Polsce w poniedziałek 28 marca 2022 roku?

diesel ropa paliwo saudi aramco
fot. pixabay

Ceny paliwa w poszczególnych dniach mocno się od siebie różnią, a to za sprawą niepewnej sytuacji na rynku. Cena ropy cały czas ulega zmianie, przez co kierowcy nie mogą na razie liczyć na znaczące obniżki na stacjach paliw. Mimo tego ostatnio koszty tankowania nieco spadły, co jest delikatnie pozytywną informacją dla kierowców. Analitycy e-petrol.pl poinformowali, że najbardziej potaniał litr diesla, który teraz spadł o 30 groszy na litrze.

Benzyna 95-oktanowa spadła o 20 groszy, natomiast autogaz nadal trzyma się kwoty 3,80 zł za litr, co nie jest pozytywną informacją dla kierowców samochodów z instalacją LPG. A jak dokładnie wyglądają kwoty poszczególnych kierowców na stacjach w poniedziałek 28 marca 2022 roku? Poniżej już prezentujemy wam ceny paliwa na poszczególnych stacjach, według danych zaprezentowanych przez serwis Moto Fakty.

Kierowcy z niecierpliwością czekają na lepsze czasy…

Polski bon na paliwo już działa
fot. freepik.com – gabrielemaltinti

Jeśli chodzi o benzynę Pb95 to kosztuje ona dzisiaj około 6,60 zł za litr. Na niektórych stacjach kierowcy są w stanie ją „dorwać” za 6,49 zł, co jest najniższą ceną na rynku. Olej napędowy w dalszym ciągu kosztuje bardzo dużo, ponieważ za litr diesla kierowcy są zmuszeni płacić 7,40 zł za litr, a na niektórych stacjach nawet 7,66 złotego, co jest bardzo wysoką ceną. Gaz, tak jak wspominaliśmy, cały czas kosztuje 3,80 zł za litr, w zależności od konkretnej stacji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News