PILNE: Ile kosztuje paliwo na stacjach w Polsce we wtorek 29 marca? Nie mamy dobrych wieści dla kierowców!

PILNE: Ile kosztuje paliwo na stacjach w Polsce we wtorek 29 marca? Nie mamy dobrych wieści dla kierowców!

Polski bon na paliwo już działa

Podaj dalej

Ceny paliw od dłuższego czasu nie napawają optymizmem polskich kierowców. Z powodu trudnej sytuacji na świecie, ceny benzyny, diesla i LPG stopniowo się zmieniają, przez co codziennie nie jesteśmy pewni, jakie ceny zastaniemy na stacjach benzynowych. Jak sytuacja na stacjach wygląda we wtorek 29 marca 2022 roku? Tego dowiecie się z naszego artykułu!

Ile kosztuje paliwo na stacjach w Polsce we wtorek 29 marca 2022 roku?

diesel ropa paliwo saudi aramco
fot. pixabay

Każdego tygodnia analitycy e-petrol.pl publikują prognozy cen paliw na nadchodzący tydzień. Każdy kierowca z niecierpliwością czeka na pozytywne informacje, a tych od dłuższego czasu niestety nie otrzymujemy. Mimo raportów i prognoz, ceny na poszczególnych stacjach znacznie się od siebie różnią, a w głównej mierze zależy to od konkretnej stacji benzynowej oraz od konkretnego regionu w naszym kraju.

We wtorek 29 marca sytuacja na stacjach paliw w dalszym ciągu jest trudna. Jeśli chodzi o ceny benzyny Pb95, to ta kosztuje około 6,60 zł za litr, a ewentualne różnice w cenie to sprawy groszowe. Niestety, w dalszym ciągu bardzo „wysoko” stoją akcje oleju napędowego, który kosztuje około 7,70 zł za litr, co w dalszym ciągu jest utrapieniem dla kierowców samochodów z silnikiem typu diesel.

Ceny paliwa cały czas są wysokie i niewiele wskazuje na to, aby miały być niższe…

stacja-benzynowa-paliwo
fot. freepik

LPG w dalszym ciągu jest drogie, ponieważ w zależności od konkretnych stacji litr tego paliwa kosztuje od 3,74 do 3,84 zł na litrze. Jak sami zatem widzicie, sytuacja do łatwych nie należy i póki co nie ma co nastawiać się na jakieś zniżki, jeśli chodzi o ceny paliwa. A jeśli tylko takie będą miały nadejść, niezwłocznie was o tym poinformujemy na naszych łamach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News